Диявол на спецзавданні: видано комікс «Люцифер»

У продажу з’явився комікс «Люцифер» –  відгалуження від гучного роману «Пісочналюдина» Ніла Геймана, про диявола, якому набридло сидіти в пеклі.
Він прикриває свою потойбічну лавочку, здає ключі і відправляється на Землю. Тут Люцифер відкриває нічний клуб, де іноді грає на піаніно старі джазові пісеньки і взагалі – живе у своє задоволення. А пеклом тим часом керують архангел надії Раміель і архангел тиші Дума.

За ідеєю, шанувальники графічних романів про все це повинні були дізнатися з четвертого тому «Пісочної людини», де якраз і розповідається про те, як Люцифер покинув пекло. Але видавництво «Комікс-Арт», хоча і неквапливо випускає по одній книжці Гейманівська коміксу на рік, з молодшим відгалуженням поквапилося й видало його вже після першого тому основної серії.

Відгалуження – або спін-офф (калька з англійської spin-off) – це не прямий сиквел, а окрема історія про когось із другорядних персонажів. Не дивно, що «Пісочна людина» – чи не найпопулярніший комікс початку 1990-х, може похвалитися двома десятками різних спін-оффов. Перший номер «Люцифера» вийшов у 2000-му році, через майже 5 років після закінчення «Сендмена», і за 75 випусків зміг закріпитися як самостійна серія.

Його автор – Майкл Кері, британський письменник і сценарист, за плечима в якого п’ять написаних книг, та більше двох сотень коміксів.
znak1