Письменники масово фальсифікують мемуари російських політиків

Журнал «Комерсант-Влада» 23 травня почав публікувати серію мемуарів сучасних політиків, написаних, однак, не ними, а відомими російськими письменниками. У першій серії мемуарів спогади від імені першого заступника глави адміністрації президента Владислава Суркова написав Захар Прілєпін.

У передмові до тексту Прілепіна йдеться, що путінська епоха рано чи пізно закінчиться, після чого буде опубліковано велику кількість мемуарів. На думку редакції «Влада», що саме напишуть VIP-мемуаристи, можна передбачити вже зараз. «Вони відверто, щиро і неупереджено розкажуть новим поколінням, як страждали в ті люті роки, як несолодко їм було жити і працювати в кремлівському гадючнику і як (у міру сил, звичайно) вони боролися з правлячим режимом”, – пише «Влада».

У зв’язку з цим у редакції вирішили не чекати кінця путінської епохи і змоделювати мемуари вже зараз.

Прилепін у своєму тексті представляє, що Владислав Сурков знаходиться не в Москві, а в Рязанській області. Мемуари перший заступник глави адміністрації президента нібито пише взимку, в мінус 40, вони закінчуються словами: “Коли я тримаю в руках льодоруб – це мене заспокоює”.

У наступному номері «Влада» буде опубліковано текст Авдотьї Смирнової. За кого вона напише свої мемуари, не повідомляється. Хто ще з відомих письменників погодився брати участь у проекті, також не відомо.

lenta.ru