У Буенос-Айресі побудували Вавилонську вежу з книг

Популярна аргентинська художниця Марта Мінухін створила 25-метрову спіраль, подібну на  Вавилонську вежу, із 30 000 книг, написаних різними мовами.

Цей сучасний варіант Вавилонської вежі був розроблений на честь вибору Буенос-Айреса Всесвітньою столицею книги 2011 року.

Місцева влада говорить, що художниця представила ідею плюралізму та різноманітності, яка також характеризує аргентинську столицю. Це – не перша робота Марти Мінухін з книгами. У 1983 році, після відновлення демократії в Аргентині, вона побудувала копію Парфенона із заборонених книг.

Нинішній арт-об’єкт складається зі спірального металевого каркасу та близько 30 000 книг написаних на більшості мов і діалектів світу. Жанр не має значення: тут є і словники, і енциклопедії, і класичні романи.

На нижньому першому і другому рівні розташовані американські книги, на третьому і четвертому – книги з Європи, на п’ятому – з Африки, на шостому – з Азії. 16 000 книг були пожертвувані 52 посольствами в Буенос-Айресі, в той час як інші були надані аргентинськими читачами.

Побачити нову Вавилонську вежу можна в «Сан-Плаза Мартін» до 28 травня.

znaki.fm