Уряд Аргентини збирається заснувати пенсію для письменників

Наразі розглядається проект, за яким автори, що опублікували не менше п’яти книг або присвятили 20 років життя «літературної творчості», будуть отримувати щомісячну допомогу у розмірі 565 фунтів.
Розмір обговорюваної виплати набагато перевищує мінімальну державну пенсію, тим часом уряд стурбований проблемою письменників, що вносять важливий вклад у соціальне та культурне життя держави, при цьому часто вмирають у злиднях.

Подібні ініціативи були висунуті в урядах Франції та Іспанії. Згідно з пропозицією, винесеному на розгляд до парламенту, пенсія буде призначатися громадянам, які досягли 65-річного віку і опублікував не менше 5 книг або присвятили більше 20 років життя «літературної творчості».

«Письменники підтримують загальний культурний рівень суспільства. Їхній творчий внесок важко оцінити », – заявив в інтерв’ю ВВС Карлос Хеллер, депутат від соціалістичної партії, яка висунула пропозицію.

Деякі аналітики припускають, що ініціатива, яка виходить від партії, що підтримує нинішнього президента Аргентини – Крістіну Кіршнер, пов’язана з майбутніми виборами в жовтні та з надією президента бути переобраною на другий термін правління. Граціела Араос, голова Товариства письменників Аргентини сказала, що якщо такий закон буде прийнятий, він дозволить літнім літераторам провести гідно залишок свого життя.

Міська рада Буенос-Айреса затвердила подібний указ ще в 2006 році, призначивши  письменникам щомісячну пенсію в розмірі 400 фунтів стерлінгів.

znaki.fm