Читання допомагає в боротьбі із самотністю


Цю думку Льюїса Керрола спробували підтвердити дослідники з Університету Баффало.
Вони виявили, що, читаючи, люди підсвідомо відчувають себе учасниками подій і реальності, описаних у книзі. Саме це почуття допомагає їм заповнити потребу в спілкуванні і зв’язку з іншими людьми.

У дослідженнях, організованих вченими, взяли участь 140 американських студентів. Спершу дослідники з’ясували, наскільки кожен із добровольців прагне ідентифікувати себе як частина групи. Потім учасникам дали прочитати шматочок з популярних книг «Сутінки» і «Гаррі Поттер».

Надалі психологи, застосувавши особливі методики, перевірили, в якій мірі досліджуваний асоціює себе з вампірами або чаклунами. Прочитавши вампірську сагу, більше ототожнювали себе з вампірами, а «Гаррі Поттера» – з чарівниками. Причому хлопці, які в звичайних умовах були більш схильні асоціювати себе з членами групи, більш сильно ототожнювали себе з представниками чарівного світу. Тобто належати до якогось спільноті, було для них так само приємно, як до цієї соціальної групи.

Дослідження показало, що читання книг дозволяє нам не просто втекти від дійсності і пізнати щось незвідане, але й задовольнити запити своєї психіки.

znak1