Інтернет-письменниця продала права на свої паперові книжки за два мільйони доларів

26-річна американка, яка була визнана найпопулярнішим автором серед тих, хто самостійно розповсюджує свої твори за допомогою Kindle Store, в цьому березні стала героїнею безлічі матеріалів в самих різноманітних ЗМІ. Оглядачі в більшості своїй сприйняли її «історію успіху» як привід в черговий раз поговорити про скорий кінець традиційного книговидання. Хокінг, однак, вирішила їх розчарувати.

 

Як повідомляє газета The New York Times, письменниця повідомила про те, що продала права на випуск чотирьох своїх нових книжок видавництву St. Martin’s Press, яке є підрозділом Macmillan. Вартість операції склала більше двох мільйонів доларів. Як підрахували ентузіасти, в результаті десятимісячних продажів в якості незалежного автора Хокінг вдалося заробити трохи менше – близько двох мільйонів доларів. Цікаво, що бажаючих придбати права на нові твори було достатньо – у пошуках ідеального кандидата письменниця організувала тижневий аукціон, в якому взяли участь основні гравці видавничого ринку США, включаючи Random House, Simon & Schuster і HarperCollins.

 

За словами самої Хокінг, у сфері самопублікаціі вона на даний момент зробила все, що могла. Письменниця припускає, що традиційне видавництво все ще може запропонувати автору певні переваги, і хоче перевірити це на практиці. До того ж вона втомилася займатися форматуванням текстів, підготовкою дизайну обкладинок, просуванням і всім іншим, з чим змушений мати справу незалежний автор. Читачі, у свою чергу, не раз скаржилися Хокінг на те, що її книг немає в звичайних книжкових магазинах.

Віце-президент St. Martin’s Press Метью Шиар (Matthew Shear) вважає, що багато авторів займаються самостійним виданням своїх книг, розраховуючи на більш швидкий заробіток. Але він упевнений у тому, що саме традиційний видавець допоможе Хокінг вийти до куди більшої читацької аудиторії. Перша книга серії з’явиться у продажу восени 2012 року.

pro-books.ru