Допитують читачів бібліотеки української літератури в Москві

Російські слідчі активізували розслідування кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури в Бібліотеці української літератури в Москві.
Працівники російських правоохоронних органів почали допит читачів бібліотеки, прізвища яких були відзначені в читацьких формулярах конфіскованих видань. У першу чергу увага приділяється колишнім військовослужбовцям, а також партійним або іншим високопоставленим чиновникам. Крім того, були допитані всі працівники бібліотеки, а деякі з них по кілька разів.
Згідно з інформацією джерела, слідчі досі не повернули жорсткі диски комп’ютерів і сервери. Таким чином, у бібліотеки немає свого сайту.
У свою чергу співголова Об’єднання українців Росії (ОУР) Валерій Семененко повідомив, що його двічі викликали на допит як свідка у кримінальній справі стосовно Бібліотеки української літератури в Москві. При цьому слідчі «весь час переконували, що Бандера і Шептицький – зрадники і прислужники Гітлера».
Нагадаємо, що 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС Росії під час обшуку вилучив з Бібліотеки української літератури в Москві понад 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» та вилучили кілька видань, в яких було виявлено це слово.
Представники української влади неодноразово заявляли про «стабілізацію» роботи бібліотеки, в той час їхні слова також регулярно спростовувалися.

www.utro.ua