«Життя – злодіям, сукам – cмерть» – Президент Грузії образився на письменника


Президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що вважає себе ображеним висловом грузинського письменника Зази Бурчуладзе, який напередодні в Кутаїсі на творчому вечорі, звернувся до аудиторії зі словами «Життя – злодіям, сукам – cмерть». Так близько до серця вислів письменника Саакашвілі прийняв тому, що боротьба зі «злодійським світом» була оголошена в числі пріоритетів правоохоронних органів Грузії після «революції троянд», і визнана як одна з успішних напрямків діяльності МВС у протистоянні організованої злочинності. А Кутаїсі в колишні часи вважався містом «злодіїв у законі».

«Я ображений тими висловлюваннями, які допустили там приїжджі на гастролі представники якогось літературного кола», – сказав Саакашвілі в інтерв’ю грузинським телеканалам. За словами президента, «деякі настільки самозакохані, що не помітили змін, які відбулися в країні». Президент країни порадив критикам подивитися на оновлені міста Грузії, забути про старий менталітеті і «дивитися вперед».

Грузинські ЗМІ зазначають, що випад Бурчуладзе був озвучений у відповідь на негативні репліки на адресу молодих письменників з боку письменників старшого покоління, які перебували в залі, повідомляють «Новини-Грузія».

Заза Бурчуладзе народився в 1973 році. Пише і видається з 1997 року. Відомий своїми творами «Дві цукерки», «Третя цукерка», «Ти», «Сімпсони», «Лист матері», «Мінеральний джаз», «Євангеліє від осла», «Розчинна Кафка» та інші. Серед перекладів письменника з російської на грузинську мову – «Сон смішної людини» Достоєвського (2007), «Черга» Сорокіна, новели Андрія Бітова. У 2003 році отримав державну премію «Цинандалі» за роман «Мінеральний джаз». У 2008 році отримав премію Бакура Сулакаурі за оповідання Пасивні атаки. У 2005 році за його сценарієм «Мати» був знятий короткометражний фільм.