Російська історія як кримінальна справа: московська влада вилучає цитати Тютчева і Чаадаєва

У центрі Москви без пояснення причин знімають перетяжки з цитатами з Тютчева, Салтикова-Щедріна, Чаадаєва, Крилова, вивішені в рамках рекламної кампанії газети «Московські новини» («Московские новости»).
Перший номер оновлених «Московских новин» виходить 28 березня. Для рекламної кампанії під назвою «Називаємо речі своїми іменами» були обрані висловлювання відомих людей минулого, які повинні були привернути увагу аудиторії до проблем сучасної Росії.

У кампанії були використані сім слоганів:

● «Росія – країна фасадів» (Астольф де Кюстін);

● «Чесність невіддільна від свободи, як корупція від деспотизму» (Анатоль Франс);

● «Є легіони бешкетників, у яких на язиці – «держава», а в голові – пиріг з казенною начинкою» (М. Є. Салтиков-Щедрін);

● «Послужливий дурень небезпечніше ворога» (І. А. Крилов);

● «Велика імперія, як і великий пиріг, найлегше об’їдається з країв» (Бенджамін Франклін);

● «Слава Богу, я завжди любив свою вітчизну в його інтересах, а не в своїх власних» (П. Я. Чаадаєв);

● «Російська історія до Петра Великого – одна панахида, а після Петра Великого – одна кримінальна справа» (Ф. І. Тютчев).

«За нашою інформацією перетяжки з цитатою Тютчева вже зняли на Смоленському бульварі та Ленінському проспекті, про білборди по двом іншим адресами у нас інформації поки немає. – Розповів директор об’єднаної дирекції «Видавничий дім «Московські новини»» Тимур Рудників. – При цьому ніяких пояснень про причини зняття перетяжок з цитатою російського класика ми не отримали». «Страх чиновників щодо цитат з російської класики, чи то Тютчев, Гоголь або Салтиков-Щедрін не нове явище. Саме так було у 1980-ті роки, коли почала виходити газета «Московські новини», що боролася зі острахом непідцензурного слова. Я думав, що оновлені «Московські новини» не будуть відчувати подібних проблем. Мабуть, я помилявся », – прокоментував ситуацію головний редактор газети Володимир Гуревич.

Пояснень від департаменту ЗМІ та реклами уряду Москви поки не надходило, повідомляють РІА Новини.