«Старовинні українські казки» здобули премію «Глиняний Кіт-2015»

IMG_4984

 

Книжка «Старовинні українські казки» здобула премію «Глиняний Кіт-2015» у номінації «За найкращу антологію для дітей».  У ній зібрані казки про життєву мудрість та кмітливість українського народу, що «народилися» та були записані видатними етнографами XІX – початку ХХ століття на Слобожанщині.

 

Видавництво «Ранок» розповідає:

 

Про те, звідки з’явилася ідея випустити збірку «Старовинні українські казки»

– Протягом останнього сторіччя в Харкові не було здійснено жодного наукового видання українських народних казок. Казкові публікації – переважно популярні видання із традиційним набором текстів, у які ввійшли в основному літературні обробки Бориса Грінченка та обмежена кількість творів із класичних збірників ХІХ століття. Значна частина того надбання, що було зібране за XIX–XX століття на Слобожанщині, так і залишається в рукописах. Інші твори є в періодичних виданнях і збірках, які вже стали бібліографічними раритетами.

 

IMG_5002

 

Про дослідження слобожанського фольклору

 

– Насправді збирання та вивчення фольклорної спадщини Слобідської України – це окрема історія. Особливо це стосується казок. Досить згадати, що один із небагатьох записів казок XVIII століття здійснили саме на Слобожанщині, а точніше в Харкові. Саме там Ізмаїл Срезневський підготував до публікації народні казки. Перше українське видання, яке містило два фольклорні твори цього жанру, також з’явилося в Харкові завдяки зусиллям Миколи Костомарова та Івана Бецького. На Слобожанщині працювало багато відомих збирачів та дослідників фольклору.

 

Про те, чим особлива ця збірка

 

– Цей проект є дійсно визначним для українського казкознавства. Книжку уклав фольклорист і кандидат філологічних наук, тому вона вирізняється науковістю. У ній є довідка у вступному слові, примітки з територіально-паспортними покажчиками й поясненнями про адаптацію текстів до норм сучасного українського правопису. Тексти супроводжують ілюстрації художника С. Варавіна, які неперевершено втілюють вдачу та характер героїв, передають автентичність оповідей. Тож від її читання дістаєш колосальне задоволення!

 

IMG_5011

 

Довідка про укладача Олександра Кухаренка

 

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри телерепортерської майстерності, докторант ХДАК.

 

2009 року захистив дисертацію «Казки Слобожанщини: від перших фіксацій до публікацій ХІХ — початку ХХ ст. (Історія та критика текстів)».

 

Понад 20 років займається журналістикою. Працював керівником телестудії «Веста ТБ», головним редактором щотижневика «Арт-Мозаїка», співпрацює з регіональними та загальнонаціональними ЗМІ.

 

15 років працює викладачем; викладає телевізійну журналістику, сценарну майстерність спочатку в Харківському національному університеті імені В. Каразіна, нині — в Харківській державній академії культури.

 

Спільно з видавництвом «Ранок» видав декілька книжок, серед яких «Олімпійські ігри», «Динозаври», «Народна казка Слобожанщини» та інші.