У Києві по-новому перевидали “Кайдашеву сім’ю”

*
З’явилося нове видання “Кайдашевої сім’ї” Івана Нечуя-Левицького від видавництва “Основи”. Про це Еспресо.TV повідомили у прес-службі видавництва.

Концептуальне видання “Кайдашевої сім’ї” для школярів – ще одна новинка альтернативної серії української класики від “Основ”.

 

“Заяложена програма, втомлені вчителі, знудьговані учні, загальна атмосфера ненависті та відбувальщини? Насправді, у нас хороша література, потрібно тільки дати їй шанс. Наприклад, видати так, щоб класика пасувала образу сучасної молодої людини. Особливість видання – концептуальне та креативне оформлення. Сучасні колажні ілюстрації художниці Лєри Схємки провокують читача – і спонукають замислитися: а може, справді так мало змінився світ із тих часів, якщо ми щиро сміємося над жениханням Карпа і Лавріна, лайками Кайдашихи і її невістки Мотрі, співчуваємо старому Омелькові, співпереживаємо тендітній Мелашці?” – прокоментували нову книгу у видавництві.

null

Видавництво “Основи” пропонує українському читачеві подивитися на класичний твір під новим кутом. Серед “основівських” видань, де класичний текст оживає у поєднанні з оригінальними сучасними ілюстраціями – “Вечера на хуторе близ Диканьки” Миколи Гоголя, оформлені Іллею Ісуповим, “Лісова пісня” Лесі Українки в оформленні Поліни Дорошенко.

 

“Протягом більш як ста років, які минули від часу написання твору, людство встигло удосконалити усе на світі, але при цьому не зробило ні кроку назустріч взаєморозумінню та подоланню своїх вад. Наголошуючи на цьому, ми розповідаємо візуальною мовою історію 1878-го року, яка близька людині з 2015-го. Ілюстрації до книги – це не зображення того, як виглядали Мотря чи Кайдашиха, це зображення напружених і зовсім не ідеальних стосунків, які диктував характер графіки”, – розповіла про концепцію видання Лєра Схємка, ілюстраторка “Кайдашевої сім’ї”.

 

Одна із найяскравіших повістей української літератури, “Кайдашева сім’я”, покликана розкрити трагедію села Наддніпрянщини у ХІХ столітті. Конфлікти усередині однієї колоритної (але якої ж типової!) родини зображені із гумором, проте добре ставлення до сварливих Кайдашів не перешкоджає автору безжально критикувати суспільний лад, спосіб організації життя громади, поведінку духовенства, які призводять до “змізеріння людського духу”.

 

Анна Копилова, авторка ідеї серії альтернативної шкільної літератури, про книгу додає: “Ідея серії не нова, ми продовжуємо випускати українську літературну класику з сучасними ілюстраціями. “Кайдашева сім’я” – настільки класичний твір, що ілюстраціями до нього може бути або традиційний академічний живопис, або щось навпаки, щось надсучасне, божевільне (у хорошому сенсі)”.

Еспресо.TV