У Вінниці відбудеться Стус-фест “Палімпсести”

*

В останні вихідні літа, 29 – 30 серпня, у Вінниці відбудеться Всеукраїнський фестиваль митців Палімпсести” , присвячений 30-м роковинам загибелі Василя Стуса.

 

“Палімпсести” – назва збірки, візитівка по-стусівськи. Фестиваль спонукає вкотре перечитати Стуса, відкрити нові сенси, якими озивається його творчість. “Палімпсести” анонсують стирання негативних стереотипів, уникання збаналізованости стусівського образу.

 

Поет повертається до людей. У роковини смерти. Близький кожному. Озивається своїм болючим словом. Повертається не лише до Вінниці чи окупованого нині Донецька. Стусівське повернення – повернення Орфея з однойменного вірша. Балансування між життям і смертю у просторі творчости. Стус вертає до себе й до нас, єднаючи всю Україну.

 

У просторі “Палімпсестів” має відбуватися символічний стусопростір, де творитимуть митці з Вінниці й Донецька, Києва, Львова та інших регіонів України. Слово єднає, лише разом ми здатні креслити нові й розпізнати прадавні послання.

 

У програмі – поезія Стуса і сучасних поетів, музика, театр, стріт-арт, перформанси, дискусії про творчість Стуса та український Схід. Тарас Компаніченко, Дмитро Стус, Василь Овсієнко, Олена Стяжкіна, Вахтанг Кіпіані, Олександр Никитюк, Таня-Марія Литвинюк, Любов Якимчук, Олег Коцарев, Павло Лисий, Віра Бондар, Олександра Матвійчук та інші.

Фестиваль організовано Громадською організацією Рух добровольців  “Простір Свободи”

*

Gazeta.ua