Донецький художник готує комікс про полон у «ДНР»

*

Учасник стріт-арт групи «Мурзилка» Сергій Захаров, який півтора місяці просидів у підвалі «МГБ ДНР», малює документальний графічний роман про свій досвід перебування в полоні у терористів. Пише Cultprostir.

 

Сергій потрапив у полон в серпні минулого року, і пройшов півтора місяці тортур, побиття, інсценівок розстрілу і т.п. Ідея описати це у вигляді коміксу прийшла до нього ще в підвалах. Зараз художник працює над картинками, викладаючи деякі з них на своїй сторінці в Facebook, і шукає видавця для майбутньої книги, формат якої ще не обрано – це буде або нарізка коміксів, або альбомні зображення з пояснювальним текстом.

«Перший допит»

Сергій Захаров розповів Cultprostir: «Ідея полягає в тому, що, крім моєї історії, там будуть історії інших людей, що побували в полоні, з якими я встиг познайомитися і ще познайомлюся за час підготовки книги. Малюнки будуть розбавлені розповідями людей, які зустрілися мені там (в т.ч. і ополченцями) – подекуди страшними, а подекуди і комічними».

Донецька стріт-арт група «Мурзилка» відома тим, що її учасники з ризиком для життя розміщували в окупованому місті ростові карикатури на терористів «ДНР» – зокрема, Гіркіна-Стрєлкова, Моторолу і т.д.

Cultprostir