Київський історик написав книгу про Майдан на суржику

*

У видавництві «Книги – ХХІ» виходить друком книга історика, викладача, блогера –Кирила Галушко «Майданный семестр. Революционные хроники киевского препода». У романі, який охоплює події зими 2013-2014 рр, автор подає життя столиці, студентів та викладачів, змінене революційними подіями. Іронічно, з добрим гумором Галушко розповідає історії стосунків, що розгортаються у Києві – його парках, вулицях та університетах. Книга свідомо написана двома мовами, з використанням суржика, адже, за переконанням автора, двомовність є культурною особливістю України та українців, які стоять вище дріб’язкових намагань знайти відмінності між кимось одним і кимось іншим. Пише Cultprostir.

 

Про передісторію створення роману «Майданный семестр. Революционные хроники киевского препода» Кирил Галушко пише: «Спочатку замислювалася повість з університетського життя. Про те, як у викладача середніх років трапився роман зі студенткою. Тому цей опус потихеньку собі писався протягом навчального семестру з вересня 2013 року. Потім почався Майдан, і героям не залишалося нічого іншого, як взяти участь в подіях. Тоді сюжет і долі персонажів вийшли з-під мого контролю. Вони стали залежати від дуже багатьох, суто зовнішніх факторів, подолати які не могли ні вони, ні я, що перебував у тій же реальності».

 

«Кирило Галушко − яскрава особистість, відомий історик, талановитий письменник та блогер. У книзі «Майданний семестр» він розповідаю історію кохання, що розквітає на тлі подій 2013-2014 рр. Проте для мене важливішим залишається неперевершене почуття гумору автора, та легкість, з якою Галушко занурює читача в історію Києва й України. Відірватись від майстерно змальованих персонажів неможливо, так само, як і залишитись байдужим. Те, що книга написана переважно російською, сприймається позитивно. В моменти, коли трапляються речення та цілі абзаци українською чи суржиком, розумієш, що так, саме так розмовляють у Києві. Ну і, звісно, особливого настрою додають чудові ілюстрації Андрія Коцяка», − поділилася з Cultprostir Наталія Флорескул, pr-менеджер видавництва «Книги − ХХІ».

Cultprostir