В Україні з’явилась вулиця імені Олеся Ульяненка

*

У місті Хорол, що на Полтавщині, іменем видатного українського письменника Олеся Ульяненка було названо провулок.

Сьогодні, 17 серпня, виповнюється 5 років з дня його смерті. До цієї дати ініціативна група українських діячів культури звернулася до адміністрації міста Хорол, де письменник народився і виріс, з пропозицією назвати його ім’ям одну з вулиць.

 

У липні представники ініціативної групи отримали офіційну відповідь, в якому виконавчий комітет Хорольської міської адміністрації повідомив, що сесія Хорольської міської ради для увічнення пам’яті Олеся Ульяненка ухвалила рішення назвати провулок його ім’ям.

Олесь Ульяненко народився в місті Хорол на Полтавщині. У 15 років пішов з дому. Закінчив медичне училище і морську школу, служив в радянських десантних військах у Німеччині та Афганістані і навіть встиг побути шаманом в Якутії.

 

Перший твір надрукував у 26 років, а в 35 роман «Сталінка» приніс йому славу «найбільш радикального і жорсткого українського прозаїка». Роман отримав малу Шевченківську премію і був включений в програму загальноосвітніх шкіл і вишів. Всього Ульяненко написав близько 20 романів, кожен з яких викликав не аби який резонанс у суспільстві.

Книга «Жінка його мрії» спричинилася до великого скандалу. У 2009 році Національна експертна комісія України з питань моралі визнала роман порнографічним, і його вилучили з обігу. Однак висновок комісії викликало хвилю обурення серед української інтелігенції. Сам Ульяненко став першим письменником, що подав до суду на Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі. У квітні 2010 року роман було перевидано.

 

Ульяненко помер у своїй київській квартирі в ніч на 18 серпня. Офіційна причинасмерті – хронічна серцева недостатність.

Zaxid.net