Дослідники виявили, що Шекспір курив травичку

*

Технології, що використовуються судовими експертами в Південній Африці, дозволили встановити, що курив Вільям Шекспір. Як виявилося, курильні трубки, знайдені в саду драматурга, містять сліди травички.

 

Для дослідження, яке проводилося в Преторії, був задіяний газовий хроматограф з мас-спектрометром, передає NEWSru.com.

 

Як зазначає The Conversation, в XVII столітті було відомо кілька видів курильних сумішей, у тому числі завезений з Північної Америки тютюн і листя коки, які потрапили до Європи з Перу. Так, дослідження декількох курильних трубок, знайдених в Стратфорді-на-Ейвоні, показало, що вони використовувалися для вдихання диму листя коки. Однак Шекспір був прихильником травички, підтвердженням чому служать чотири трубки з його саду.

 

Дослідники зазначають, що в світлі цього відкриття рядок з 76-го сонета Шекспіра – “invention in a noted weed” – набуває нового сенсу, розкриваючи джерела натхнення автора. Раніше літературознавці та перекладачі ігнорували гру слів у цьому творі.

 

Нагадаємо, науковці з Вітватерсрандського університету давно наполягають на ексгумації останків Вільяма Шекспіра для з’ясування його способу життя. Дослідників зупиняє епітафія, висічена на могилі класика: “О, добрий друг, в ім’я Бога, ти прах під каменем сим не чіпай, сну не турбуй кісток моїх, будь проклятий той, хто їх зачепить” (“Good frend for Jesus sake forebeare/ To digg the dust encloased heare/ Bleste be the man that spares thes stones/ And curst be he that moves my bones”).

Newsru.ua