Із клаптиків-книжечок “пошили” бронижелет українському солдату

*

30 травня у Національному музеї літератури України відбудеться підведення підсумків проекту видавництва «Навчальна книга – Богдан» зі збору коштів на бронежилет українському солдату – вручення обладунків штурмовику з роти «Шторм» Степану.

 

Вартість бронежилета було закладено у вартість тисячного тиражу нової «Книжки одного вірша» – «Синові» Р. Кіплінґа (переклад В. Стуса), виданої видавництвом «Навчальна книга – Богдан». Таким чином, купуючи книжечки, покупці докладали свої кошти у спільну скарбничку. До того ж, кожен примірник книжечки містив на звороті палітурки чорний квадратик, який за площею якраз відповідав розміру частини бронежилета, оплаченого покупцем книжки. Так із тисячі клаптиків-книжечок і було «пошито» бронежилет.

 

Вірш, який став основою книжки, було обрано не випадково. Найвідоміший поетичний твір англійця Р. Кіплінґа не просто є символом незламності людського духу, але і уособлює для українців опір системі. Не даремно Василь Стус перекладав цей вірш в радянській тюрмі й надіслав у листі своєму синові. До речі, оригінал рукопису перекладача використано у оформленні книжки. Зовсім не випадково також книжку проілюстровано портретами хлопчика, а згодом юнака – сина Кіплінґа, який загинув у бою під час Першої світової війни.

Більше про проект читайте тут.

 

Коли: 30 травня, 14.00

Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11.

Подія на Facebook.

Друг Читача