Віктор Шендерович представить свою нову книгу на Книжковому Арсеналі

*

Російський письменник-сатирик Віктор Шендерович представить на Книжковому Арсеналі в Києві свою нову скандальну книгу «Блокада мозку». Про це у прес-анонсі повідомляє видавництво «Віват».

 

Українське видавництво «Віват» придбало ексклюзивне право випуску книги на території України після того, як стало зрозуміло, що в Росії видання та розповсюдження книги практично неможливе. Так, спершу російський видавець («Захаров») оголосив, що ульянівський Будинок друку пустив під ніж уже віддрукований тираж. Потім, коли одна з друкарень все ж ризикнула виконати замовлення, виникли великі проблеми з реалізацією: найбільші оптові бази й магазини Москви відмовилися брати книгу на продаж. У результаті зараз вона поширюється, в основному, через інтернет.

 

В Україні книга надрукована російською мовою стартовим накладом 1,5 тис. примірників.

В. Шендерович представить її 23 квітня о 13-й годині в залі «Авангард», після чого, близько 14-ї години, для читачів відбудеться автограф-сесія на стенді видавництва «Віват».

*

«Блокада мозку-2014» – трагікомічний погляд автора на катастрофу, до виру якої все глибше занурюється сьогоднішня Росія, у тому числі внаслідок анексії Криму та розв’язання війни на Донбасі. Сам В. Шендерович в передмові до «Блокади мозку» каже: «Публіцистичні тексти я пишу більше ніж чверть століття; іноді навіть збирав їх у книги, – більше для колекції. Але ніколи ще до цього, 2014 року, не було в мене відчуття, що я в режимі on-line описую катастрофу, – покроково, день за днем. Ніколи я не відчував себе хронікером кінця. Пімен, що нервово регоче, – видовище на любителя, але мені чомусь здається, що любителі знайдуться».

Друг Читача