Французький історик презентує у Києві свою книгу про розбрат України з Росією

*

Відомий французький історик і філософ Антуан Аржаковський приїде до Києва, щоб представити українському читачеві свою книгу «Розбрат України з Росією: стратегія виходу з піке». Про це повідомляє видавництво «Віват».

 

Книга відзначена у Франції премією Григорія Орлика і вперше опублікована видавництвом «Віват» українською мовою.

 

У цьому дослідженні розглядаються історичні, ідеологічні, релігійні витоки сьогоднішнього збройного зіткнення між Україною і Росією. Учений розглядає властиві двом країнам історичні міфологеми, те, як вони переломлюються в нинішніх інформаційних стратегіях, і розмірковує про можливі шляхи подолання конфлікту. Книга написана по «гарячих слідах», і в ній знаходять відображення події Майдану, зміна влади в Україні, початок військових дій на Донбасі.

 

Книга цінна тим, що претендує на певну об’єктивність, оскільки автор осмислює історичну ретроспективу не зсередини ситуації, а ззовні. Крім того, книга надає рідкісну можливість побачити ситуацію очима небайдужого європейця, який одночасно і глибоко розуміє предмет дослідження, і гаряче переживає за все, що відбувається зараз в Україні та Росії.

*

Антуан Аржаковський – відомий французький інтелектуал, доктор історичних наук, філософ і богослов, автор десятків книг і статей. Онук і духовний спадкоємець російського емігранта, священика Дмитра Клепініна, замученого нацистами за порятунок євреїв, удостоєного Ізраїлем звання Праведника світу і канонізованого Константинопольським патріархатом. Антуан Аржаковський написав книгу про Україну і Росію з глибоким розумінням ментальних відмінностей двох народів, оскільки має досвід роботи в обох країнах: кілька років він очолював Французький університетський коледж при МДУ, а потім був заступником директора Французького культурного центру в Києві й директором Інституту екуменічних студій при Українському католицькому університеті у Львові.

 

Книга вперше буде представлена ​​на Книжковому Арсеналі 24 квітня. У цей день із 12-ї до 13-ї години відбудеться її презентація в кафе «Європа», а потім автограф-сесія вченого на стенді «Віват». Цього ж дня в Українському кризовому медіа-центрі о 15-й годині запланована прес-конференція А. Аржаковського, а наступного дня ввечері – презентація книги та автограф-сесія в Книгарні Є о 17-й годинi.

Друг Читача