В Інтернеті збирають гроші на фільм про Сенцова

*

Кінематографісти розпочали краудфандінгову кампанію для збору коштів на стрічку про ув’язненого в Росії українського режисера. Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на The Hollywood Reporter.

Автори фільму “Свободу Олегу Сенцову”, присвяченого українському режисеру, розпочали спільнокошт.

 

“Наш фільм – не просто політичне розслідування несправедливості у сучасній Росії. Це абсурдна і страшна історія в стилі Кафки про те, як кожен може стати жертвою бездушної державної машини”, – йдеться у заяві на сторінці фільму на краудфандінг-платформі IndieGoGo.

Продюсери сподіваються зібрати за допомогою краудфандінга суму в $13 700, необхідну для фінансування роботи над картиною.

 

У фільм, крім розповіді про Сенцова і обставини його затримання, увійдуть інтерв’ю зі світовими зірками, які виступили на підтримку режисера. Картину знімуть автор документалки про російських ЛГБТ-підлітків “Діти 404” Аскольд Куров і українець Андрій Литвиненко.

 

На захист Сенцова виступали такі відомі кінематографісти, як Педро Альмодовар, Вім Вендерс, Майк Лі, Кен Лоуч, Агнешка Холланд, Акі Каурісмякі, Фолькер Шлендорф, Бела Тарр, Стівен Долдрі, Кшиштоф Зануссі, Анджей Вайда і Бертран Таверньє.

 

Кримчанин Олег Сенцов був заарештований в Сімферополі 11 травня 2014, після чого його перевезли до Москви і звинуватили в підготовці терористичного акту.

 

Сенцов став відомий після успіху знятого ним на власні гроші фільму “Гамер”, який брав участь у програмі Роттердамського фестивалю і отримував призи на кінооглядах в Одесі, Ханти-Мансійську та Трускавці. У 2013 році він почав роботу над картиною “Носоріг”, яку не зміг закінчити.

Espreso.tv