Український фільм “Плем’я” здобув російську премію “Ніка”

*

31 березня 2015 року українська картина “Плем’я” Мирослава Слабошпицького здобула премію “Ніка” Російської академії кінематографічних мистецтв у категорії “найкращий фільм країн СНД і Балтії”.

 

Як повідомляє ТАСС, режисер не приїхав на церемонію для отримання нагороди.

Він передав звернення, де повідомив, що сподівається, що наступного року цю нагороду зможе отримати один із найталановитіших українських режисерів Олег Сенцов, якого ФСБ звинувачує у тероризмі та тримає у СІЗО.

 

Це вже 39 нагорода фільму, серед яких – премія Європейської кіноакадемії у номінації “відкриття року” та Гран-прі Тижня критики на Каннському кінофестивалі. Нещодавно, 28 березня 2015 року “Плем’я” отримало нагороду «”найкращому фільму” МКФ Jameson у Дубліні.

 

За результатами опитування Бюро української кіножурналістики “Підсумки українського кінопрокату та кінопроцесу – 2014 року” “Плем’я” було визнано найкращим фільмом 2014 року, найкращою українською стрічкою року та стрічкою, яку слід було висунути від України на “Оскар”, а Мирослава Слабошпицького кіножурналісти назвали “особистістю 2014 року в українському кіно”.

 

Рік тому цю ж кінонагороду у категорії “найкращий фільм країн СНД і Балтії” здобула українська стрічка “Хайтарма” Ахтема Сеїтаблаєва.

За матеріалами Zaxid.net та Українська правда. Життя