Макс Кідрук популярно розповів про зірки у рамках свого проекту “Quantum”

*

Письменник з Рівного Макс Кідрук завітав у Черкаси із другою лекцією “Народження і загибель зірок” у рамках свого науково-популярного проекту “Quantum“. У доступній формі він розповів про великий вибух, зорі, про те з чого вони складаються, чому світять, чому народжуються та вмирають.

 

Інформацію про космос Кідрук збирав протягом років.

 

“Є величезна прірва між шкільною освітою та тим, що є насправді. Я читаю паралельно одну-дві художні книги і одну науково-популярну. Поступово починаєш вибудовувати в своїй голові уявлення про цей Всесвіт. Основне, що я хотів в лекції, щоб люди зацікавилися, а далі самі почали шукати”, – каже письменник.

 

Багато Максим розповів про наднові (зоря, що раптово збільшує свою світність у мільярди раз, а іноді й більше).

 

“Ви думали звідки у нас скільки елементів в системі Мендєлєєва? Адже все, що до цього часу утворилося, це: водень, гелій, літій, берилій, вуглець, азот, кисень і трохи заліза…(далі ідеться про спалах наднової) Зоря не просто провалюється. Її ядро стискується з такою силою, що всі маси обвалюються, вдаряються об ядро і розлітається у різні боки. Ми знаємо це, як спалах наднової. Тоді виділяється наскільки багато енергії, що в цьому колосальному вибуху формуються усі інші елементи. Дуже хороший філософський момент. Все, що ви бачите навколо себе, включаючи вас самих, кожен атом вашого тіла, колись сформувався в горнилі старих і надзвичайно масивних зір. Наше Сонце, наша Земля існує 4, 5 млрд. років. Всесвіт – майже 25 млрд. років. Отже, те, що ми з вами стоїмо тут – це означає, що до цього часу тут існувала надзвичайно масивна зоря, яка вибухнула надновою”.

 

Максим поділився, що у нього є ідея написати книжку на космічну тематику, але не наукову фантастику, а щось подібне до трилера, з науковою обґрунтованістю.

 

“Усі романи про Марс для мене, як комікси від Marvel”, – додає письменник.

 

Вважає, що відкриття про космос є надзвичайно важливими.

 

“Це наші знання про Всесвіт. Коли Ерстед відкрив теорію електромагнетизму, ніхто не розумів навіщо це. Зараз на цьому будується все: починаючи від телефонів, телевізорів, електродвигунів. Ти ніколи не знаєш, що ти знайдеш і до чого це призведе”.

Gazeta.ua