Виставу за прозою Марії Матіос покажуть у театрі Франка

*

Народна артистка України Лариса Кадирова презентувала у Херсоні свою моно-виставу «Не плачте за мною ніколи». 18 березня відбудеться київська прем’єра цього ж проекту – на Камерній сцені імені Сергія Данченка (Національний театр імені Івана Франка). В основі вистави – проза Марії Матіос. Її оповідання «Не плачте за мною ніколи»,  датоване березнем-липнем 2000 року. Пише Сultprostir.

 

Марія Матіос ніколи не «вигадує» своїх героїв: її персонажі народжені самим життям, вона спостерігала за ними ще з часів свого дитинства на Буковині. Отже, образи рідні, односельців − згодом і стали цілим світом, який заселив простір її книг.

 

Оповідання «Не плачте за мною ніколи» вже привертало увагу театрів України. Зокрема, цей текст став лейтмотивом знаменитої вистави івано-франківського театру імені Івана Франка «Нація». А роль героїні прекрасно виконала актриса Олеся Пасічняк.

 

Лариса Кадирова, яка після молодої актриси з Івано-Франківська спробує втілити на сцені образ твору Матіос, −  народна артистка України, її останні роботи в Національному театрі імені Івана Франка, в основному, у форматі моно-вистав. Це зокрема спектакль «Марія», де Кадирова грає роль великої української актриси Заньковецької. На франківській сцені актриса також грала у виставах: «Росмерсгольм», «Три сестри», «Посаг кохання», «Всі ми киці й коти».

Сultprostir