Особливості “гібридної війни” враховує новий підручник воєнно-польової хірургії

*

В Одеському Національному медичному університеті організовано спеціальні двотижневі курси з перепідготовки лікарів, передусім хірургів, для роботи в зоні антитерористичної операції. Про це повідомив у вівторок ректор університету Валерій Запорожан, що виступив на брифінгу в Одеському кризовому медіа-центрі. Повідомляє Укрінформ.

 

За його словами, навчальні програми спецкурсів передбачають не лише набуття професійних навичок, необхідних для надання невідкладної допомоги в умовах зони АТО, а враховують ширший діапазон поранень в умовах “гібридної війни”, що істотно відрізняється від описаних в посібниках.

 

“Якщо в попередніх війнах переважали кульові поранення, – констатував академік Запорожан, – то на Донбасі більшість ран осколкових. Це враховує щойно виданий підручник з воєнно-польової хірургії”.

 

Змінилася також логістика дій, зауважив Запорожан, оскільки “зараз нема чіткого фронту і тилу. Все динамічно змінюється. Часто бійці гинуть від больового шоку і крововтрат – половина смертей на фронті стається з цих причин. Тому міняємо тактику дій при наданні медичної допомоги, а також рекомендуємо при першій можливості навчати бійців самодопомоги і взаємодопомоги, чого не практикували раніше”.

 

Як зазначив академік Запорожан, “попередня влада ліквідувала військові медичні кафедри в університетах, на яких студенти вивчали військову медицину і проходили збори, а потім отримували військове звання і в разі мобілізації призивалися як військові лікарі. Однак Одеський медуніверситет зберіг зв’язки з армією завдяки функціонуванню в місті військового шпиталю, з яким співпрацюють кілька кафедр вишу”.

 

Тому університетські лікарі, які надають допомогу пораненим бійцям разом з військовими хірургами, знають всі особливості поранень і враховують це при перепідготовці медиків на спецкурсах.

 

“Водночас медуніверситет звернувся з пропозицією до Міністерства оборони України – відновити у виші військову кафедру”, – резюмував ректор Одеського медуніверситету.

Укрінформ