У Луцьку бібліотеку для дітей хочуть позбавити приміщення

*Бібліотекарі обурені рішенням про перенесення дитячої книгозбірні з Луцька до села Гірка Полонка та сподіваються, що владці все ж змінять свою думку. Передає Слово Волині.

 

Нагадаємо, що 21 листопада минулого року Луцька районна рада прийняла рішення про безоплатну передачу приміщення, де наразі знаходиться Луцька районна бібліотека для дітей комунальному підприємству «Луцьке». Натомість, бібліотеку владці пропонують перенести у село Гірка Полонка. Втім, таке рішення не влаштовує ні бібліотекарів, ні батьків юних читачів.

 

Так, батьки відвідувачів книгозбірні написали відкритий лист до депутатів Луцької районної ради з проханням переглянути своє рішення.

 

Висловила своє ставлення до рішення обранців районної громади і директор Волинської обласної бібліотеки для дітей Наталія Граніч, яка зустрілася з головою Волинської обласної ради Валентином Вітром.

 

«Ми стурбовані рішенням Луцької районної ради про перенесення районної бібліотеки до села Гірка Полонка, адже там вже є бібліотека, яка функціонує і виконує свої обов’язки по обслуговуванню читачів. Наша районна бібліотека обслуговує 2 тисячі читачів і, якщо перенести її за межі міста, вона просто втратить своїх читачів, тому що дітям буде незручно доїжджати до неї. Нічого хорошого в цьому немає», – переконана жінка.

 

Варто зазначити, що Луцька районна бібліотека функціонує у приміщенні на вулиці Шевченка, 88, що у Луцьку вже більше 40 років. Натомість зараз книгозбірні пропонують на третину менше за площею приміщення, тому бібліотекарі сумніваються, що зможуть розмістити у ньому усі наявні книги та якісно обслуговувати читачів, значна частина з яких просто не захоче їхати в Гірку Полонку.

 

«Ми думаємо, що це не найкращий вихід і сподіваємось, що влада перегляне своє рішення і залишить їх в тому приміщенні, де вони є зараз. Сьогодні я була на прийомі у Валентина Вітра і він обіцяв нам всіляку підтримку у вирішенні цього питання, адже його донька є читачем цієї бібліотеки і він сам в дитинстві був читачем цієї бібліотеки, добре її знає. Він не зрозумів, чому влада прийняла таке рішення», – розповіла Наталія Граніч.

Слово Волині