«Я знаю: я загину»: Павло Коробчук втілився у розстріляного поета (ВІДЕО)

*

Спеціально для проекту «Встол» один з найяскравіших поетів свого покоління прочитав вірш Майка Йогансена «Я знаю: я загину».

 

За задумом ініціаторів відеопоетичного проекту, під час прочитання віршу Йогансена київський письменник Коробчук перебуває серед людей. Але водночас він – самотній, і відчуває, що незабаром на нього чекає смерть. Щоразу камера фіксує Павла все ближче і ближче.

 

Місце зйомок – район Поділ Полтави, де 13 грудня пройшла презентація прозової збірки Коробчука «Священна книга гоповідань».

*

Купити книгу.

Вірш «Я знаю: я загину» 25-літній харківський письменник, виходець із Латвії, Майк Йогансен написав у 1920 році. Через 17 років поета розстріляли за сфабрикованою справою «як учасника антирадянської націоналістичної організації». Йогансен – один з представників «Розстріляного Відродження».

 

Проект «Встол» спрямований на висвітлення творчості не надто відомих у наші дні, але дуже талановитих, геніальних поетів. Над створенням випуску працювали два учасника «Magnum Opus» – Денис Стерн (ініціатор ідеї), Сергій Макаренко (дизайнер проекту), а також оператор Ірина Шишкова.

У якості мелодії використано композицію італійського неокласичного піаніста Людовіко Ейнауді.

До речі, місяць тому автори проекту були спеціальними гостями на триденному всеукраїнському фестивалі відеопоезії «СYCLOP» у Києві, де представили свої роботи і розповіли про «Встол».

 

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»