Порошенко пообіцяв підтримку українській мові як єдиній державній

*

Президент України Петро Порошенко обіцяє всебічну підтримку українській мові.  Про це він заявив, виступаючи на засіданні Верховної Ради, повідомляж 5 канал з посиланням на “Українська правда”.

Порошенко наголосив, що є президентом усієї країни та усіх українців.

При цьому він визнав, що є чимало людей, які ще поглядають у бік Митного союзу й підтримують ідею про другу державну мову.

“Ми не станемо надавати носіям подібних думок право вето на геополітичні рішення переконливої більшості, наявність якої засвідчена президентськими та парламентськими виборами”, – наголосив глава держави.

Водночас він запевнив, що ідея децентралізації дасть вражаючі можливості враховувати місцеву специфіку, зокрема у питаннях віри, мови, релігії тощо.

“До всіх цих проявів ми повинні ставитися із повагою. Це стосується і питання мови”, – зазначив Президент.

Водночас він пообіцяв надати українській мові підтримку як єдиній державній.

“Це не знімає із порядку денного питання підтримки української мови і тих заходів, які в європейській політичній культурі називаються позитивною дискримінацією. Це форма підтримки тих, хто тривалий історичний час піддався переслідуванням і утискам. І українська мова як єдина державна є надзвичайно важливим консолідуючим чинником суспільства і держави”, – заявив Порошенко.

5 канал