За Шевченківську премію змагатимуться Шевченко проти Шевченка

*

18 листопада стали відомі ймовірні кандидати на Національну премію імені Тараса Шевченка 2015 року у номінації «Театральне мистецтво». Хоча до фінального вердикту Комітету ще далеко, але у другий тур вже пройшли дві вистави, у основі яких – життя та творчість Тараса Шевченка. Обидва проекти присвячені 200-річчю з дня народження великого Кобзаря. Пише Cultprostir.

 

Перша вистава – «Всюди один» Національного театру імені Лесі Українки. На вищу мистецьку нагороду України від цього проекту претендує відразу три актори: Петро Панчук (у виставі — україномовний Шевченко), Віктор Алдошин, Дмитро Савченко (вони у чергу грають російськомовного Тараса Григоровича).

 

Сценічну композицію на основі щоденника поета, а також його листів та різних документів створив художній керівник театру Михайло Резнікович. 28 листопада київську виставу побачать львів’яни на сцені Театру імені Марії Заньковецької в рамках проекту Мінкульту «В єдності – наша сила».

 

Конкурент вистави «Всюди один» — спектакль «Сон» київського ТЮГу на Липках у постановці Віктора Гирича. Художній керівник театру також створив своє «бачення» Шевченкіани  – на основі художніх текстів Кобзаря. Жанр визначається як «колаж». Сценічні події: спогади поета про дитячі та юнацькі роки, гримаси російської імперії, є навіть деякі фрагменти сучасності, пов’язані з подіями на Євромайдані.

 

Фіналісти «перегонів» Шевченківської премії-2015 стануть відомі у лютому майбутнього року.

Cultprostir
Фото: m.day.kiev.ua Вистава “Всюди один”