Український режисер отримав приз у Голлівуді

*

Двадцять третій за рахунком фестивальний трофей фільм “Плем’я” Мирослава Слабошпицького отримав на знаменитому AFI FEST, найстарішому в Лос-Анджелесі кінофестивалі, який щоосені проводиться в Голлівуді, Каліфорнія. Повідомляє Газета “День”.

 

Журі, до складу якого увійшли провідні кінокритики США, ухвалило рішення присудити VIZIO Visionary Special Jury Award «Племені», як “визнання екстраординарної візуальної розповіді у фільмі”.

 

Те, що одна з головних нагород AFIFEST дісталася українському фільму – безпрецедентно як для України, так і для Голлівуду.

 

Якби Україна висунула Слабошпицького на Оскар, шанси українського фільму вперше в історії потрапити в шорт-лист були би справді, великі: за свідченням очевидців, на прем’єрі “Племені” в Китайському театрі не вистачило місць у залі, а після показу американські глядачі влаштували режисерові овацію. І це вже, поза всяким сумнівом, нокаутує українських противників висунення “Племені”, які стверджують, що європейські фестивалі і «Оскар» – це різні речі в плані підходу до відбору фільмів і абсолютно не факт, що картина, яка зібрала багато призів і номінацій в Європі , повторить успіх в Америці.

 

З усією очевидністю, що – не остання фестивальна нагорода культового українського фільму.

 

Водночас стало відомо, що Фонд Хуберта Балса при Роттердамському кінофестивалі виділив 10 грантів на розробку і міжнародне просування нових проектів режисерів з Азії, Східної Європи, Латинської Америки та Близького Сходу. Проекти були відібрані з 316 заявок, що надійшли. До числа переможців увійшов новий проект українця Мирослава Слабошпицького, що став цього року сенсацією Каннського кінофестивалю з фільмом «Плем’я».

 

У 2010 році фонд Хуберта Белса став першим, хто підтримав унікальний проект, повністю знятий на мові жестів з глухими непрофесійними акторами – «Плем’я», – виділивши Мирославу Слабошпицькому на його зйомки точно такий самий грант в категорії «розробка сценарію».

 

Новий проект Слабошпицького «Люксембург» буде повністю знято в Чорнобилі і він розповість про життя людей в зоні відчуження в наші дні. Оператором-постановником картини є Валентин Васянович, не раз відзначений на міжнародних кінооглядах за свою роботу в «Племені». Продюсерами фільму виступлять Анна Качко («Уроки Гармонії», «Пригода») і Валентин Васянович. «Люксембург» планується як міжнародна копродукція.

Дмитро Десятерик

Газета “День”