Путін, створивши штучну республіку, очікуватиме на провал демократії в Україні, – нобелівський лауреат

*

Зустріч із знаменитим перуанським письменником Маріо Варгасом Льосою відбулася в Київському університеті ім. Т. Шевченка. Лауреат Нобелівської премії з літератури 2010 року Маріо Варгас Льоса завітав до Києва на запрошення Посольства Іспанії в Україні, передає Еспресо.TV.

На зустріч зі знаменитим письменником прийшло набагато більше людей, ніж могла вмістити актова зала Київського Національного університету ім. Т. Шевченка. Крім того, розмова велася винятково іспанською мовою і не всім, хто не володіє мовою басків, дісталися пристрої, через які можна було слухати синхронний переклад.

 

Однією з головних тем, як і передбачалося, була Україна і її роль у сучасному світі, особливо у зв’язку із подіями останнього року в нашій країні.

 

“Україна перейшла від ізольованості, інтегрувалась, відкрилась світу і перетворилася, з точки зору літератури, на країну, яка найшвидше розвивається. І це не було б можливо без активного входження у Європу”, – сказав Льоса.

 

За його словами, боротьба українців за демократичні цінності змусила прокинутися представників інтелектуального світу Європи.

 

Водночас, на думку письменника, в Європі не було достатньої підтримки і солідарності з Україною.

 

“Якщо Путін стоятиме на своєму і створить штучну республіку, то існування таких новоутворень він використає, щоб показати провал демократії в Україні”, – зазначив Маріо Варгас Льоса. Він переконаний, що громадськість повинна тиснути на владу, щоб ця солідарність була досягнута.

 

Довідково: Маріо Варгас Льоса – Нобелівський лауреат з літератури 2010 року. Отримав премію за “картографію владних структур і гостре зображення людського опору, бунту й поразки”, прозаїк, драматург, есеїст, філософ, публіцист, а також політичний і громадський діяч. Українською перекладені його романи “Зелений дім” і “Витівки кепського дівчиська”, а також кілька оповідань і повістей.

Відео: betv

Еспресо.TV