Президент України: “Тільки одна мова матиме державний статус”

*

З 1997 року 9 листопада в нашій країні відзначається День української писемності та мови. Учора зі святом співгромадян привітав Президент України Петро Порошенко. У своїй промові голова держави зауважив, що «любов і повага до української мови об’єднує наш народ. Українці розмовляють різними мовами, але тільки одна − українська − має і завжди матиме особливий державний статус. Ми твердо знаємо: живе українська мова − живе Україна. Ми свідомі своєї відповідальності за їх долю». Повідомляє Сultprostir.

 

Також президент підкреслив, що саме мова та українська культура взагалі додають сил у боротьбі за суверенність і незалежність країни. Петро Порошенко вкотре нагадав про наміри ввести вітчизняну культуру у загальноєвропейський контекст: «Переконаний, що спільними зусиллями ми вдосконалимо мовну політику, а також модернізуємо культурну політику відповідно до європейських стандартів, продемонструємо конкурентоспроможність української культури, її здатність задавати тон інтелектуальному та духовному життю країни».

 

Нагадаємо, що на врученні Національної премії імені Тараса Шевченка Петро Порошенко висловив свою однозначну позицію щодо мовної політики, зауваживши, що тільки одна мова матиме державний статус − українська.

Сultprostir

  • И только латиницей!

  • Олексій

    Тема мови – одна з тем, що призводить до розколу України!!! Недолугі керівники-вискочки використовують цю тему для разпалювання націоналістичної істерії в країні!! Ми маємо безліч прикладів процвітаючого існування країн з декількома державними мовами!! Чому б і нам не узаконити ситуацію, що історично склалася з мовами в Україні??!! Чому не ввести дві державні мови: українську та російську??!! До них додати кілька регіональних: наприклад мадьярську в Закарпатті,молдовську на Одещині, чи білоруську десь на Поліссі!!! І коли б наші керманичі це зробили (а не сліпо підтримували націонал-радикалів, за голоси на виборах, чи боячись їхньої смітникової або реальної «люстрації), то і Крим залишився б в складі України і Донбас не повстав би!!! Ось керівництву Росії вистачило глузду ввести в Криму ТРИ державні мови: російську, українську і татарську!!! Це в чомусь нашкодило Криму??? Зовсім ні, лише консолідувало населення!!! Таким рішенням раз і назавжди знищено підгруньтя національної ворожнечі, бо закон стверджує, що Автономія (в даному випадку) належить всім народам її населяючим, а не виключно котромусь одному!!! І в політичному сенсі – дає незрівнянно більше користі, ніж насильницьке насадження чужої мови!!!

    • Ваши бы слова да Богу в уши. А этим грамотеям как глухарям доказывать бесполезно. Они токуют о своем. От i маэмо , шо маэмо.