Кошти на екранізацію Шевченка збирають через краудфандинг

*

Режисер Михайло Іллєнко та компанія «Іллєнко Фільм» запускають кампанію колективного фінансування для національного кінофільму«Толока»  через Спільнокошт.

 

Картина «Толока» – екранізація вірша Т. Шевченка «У тієї Катерини хата на помості… », приурочена до 200 річчя Кобзаря. Зйомки стрічки почались у 2013 році, проте роботу над нею зупинилися. Відзнято приблизно половина матеріалу.

 

«Після річної перерви, повертаючись до виробництва фільму, команда «Толоки» збирає всіх охочих об’єднатися, як заведено в Україні, толокою навколо екранізації твору Тараса Шевченка», – говорять організатори кампанії. Вона стартувала 4 листопада  на Спільнокошті. Збір коштів розпочато для завершення зйомок фильму.

Спільнокошт – перший і найбільший в Україні онлайн механізм колективного фінансування на платформі Велика Ідея. Інструмент діє за принципом краудфандингу та дозволяє усім охочим долучитись до фінансування проекту.

 

Виробництво картини здійснює компанія «Іллєнко фільм» за підтримки Державного агентства України з питань  кіно.

Як розповів ZAXID.NET голова Держкіно та колишній продюсер фільму Пилип Іллєнко, «простій, який трапився з фільмом вдарив по виробничим аспектам і по творчим. Ви знаєте, що трагічно загинув актор Віталій Лінецький, який виконував одну з головних ролей. Оскільки в нього був тільки один знімальний день, очевидно, цей епізод доведеться перезнімати. Іншого виходу, на жаль немає. Це трагедія для нас всіх. Але я думаю, що по можливості “Толока” буде продовжена».

Нагадаємо, обійнявши посаду голови Держкіно Пилип Іллєнко повністю припинив продюсерську діяльність.

Zaxid.net
Фото: fotofact.net