Складено рейтинг улюблених книг користувачів Facebook

*

У соціальних мережах вже кілька місяців проходить флешмоб, учасники якого повинні скласти список з десяти значущих для них книг, або “десять книг, які визначили світогляд”, пише Gazeta.ua.

 

Акції з перерахуванням улюблених книг, пісень або описом улюбленої картини стали дуже популярними, проте співробітники Facebook вперше вирішили провести на основі такого флешмобу дослідження про уподобання користувачів.

 

Співробітники наукового відділу соцмережі вирішили проаналізувати статуси, де зустрічалася фраза “10 книг”, що з’явилися за останні два тижні серпня 2014 року.

 

Всього було вивчено понад 130 тисяч постів: 63,7% з них були відправлені зі США, 9,3% з Індії і 6,3% – з Великої Британії. Середній вік авторів досліджених постів – 37 років.

 

Список книг і відсоток постів, в яких вони були згадані:

1) книги Джоан Роулінг про Гаррі Поттера – 21,08% 2) Харпер Лі “Вбити Пересмішника” – 13,86% 3) Джон Р. Р. Толкін “Володар кілець” – 7,48% 4) Джон Р. Р. Толкін “Хоббіт, або туди й назад” – 7,28% 5) Джейн Остін “Гордість і упередження” – 7,21% 6) Біблія – 5,97% 7) Дуглас Адамс “Автостопом по галактиці” – 5,82% 9) Сьюзен Коллінз “Голодні ігри” – 5,70% 9) Джером Селінджер “Над прірвою в житі” – 5,63% 10) Клайв Льюїс “Хроніки Нарнії” – 5,61

 

Як зазначають автори дослідження, в списку згадано багато великих книг, однак з-поміж творів, які вплинули на людей, багато і масової літератури, і дитячих книжок.

 

“Хоча вони не вважаються великими творами літератури, вони залишаються з нами протягом десятиліть”, – зазначають дослідники.

 

Також аналіз постів про книги показує, що у друзів, які запрошують один одного взяти участь у флешмобі, в середньому вчетверо більше однакових книжок, що “вплинули на них”.

 

Нагадаємо, автори дослідження, проведеного в рамках проекту “Book platform” стверджують, що торік 42% українців не прочитали жодної книжки.

Newsru.ua