У Львові перепоховають українського першодрукаря Івана Федоровича

*

Польські науковці проводять найсучасніші дослідження і ДНК-тести над кістками, які, можливо, належать українському першодрукарю Івану Федоровичу. Саме Федоровичу, а не Федорову, бо він сам так підписувався.

 

У 70-х роках у львівській церкві святого Онуфрія під час археологічних розкопок, під іконостасом знайшли надгробну плиту. У монастирських записах зазначалося, що там було поховано першодрукаря Івана Федоровича. Останки перенесли у Музей книги, де вони лежать дотепер.

 

“Цей проект почав ще колишній директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький. До останнього подиху він боровся за те, щоб кістки, які він взяв в Онуфріївському монастирі, дослідили і перепоховали у те ж місце. Але дослідження не вдавалося провести 44 роки”, – розповів президент Благодійного фонду імені героя України Б.Г. Возницького Ігор Жук.

 

“Ми робили спроби досліджувати ці останки, але бракувало грошей. Цьогоріч ми запросили фахівців із медичної кафедри Вроцлавського університету і вони погодилися зробити ці дослідження безкоштовно”, – наголосила генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького Лариса Возницька-Разінкова.

 

Дослідження, які мають показати, кому ж насправді належать ці мощі, наразі тривають. Згідно з попередніми результатами, це фрагменти скелетів різних людей. Можливо, серед них є й Іван Федорович, втім це ще потребує доведення.

 

Перепоховають мощі у грудні на тому ж місці, де й знайшли, в Онуфріївському монастирі. Відновлять надгробну плиту, яка зникла 100 років тому.

Zaxid.net