Уперше видадуть книгу коміксів за повістю Івана Франка (ФОТО)

*

У львівській кав’ярні- галереї “Штука” показали оригінали ілюстрацій до книги коміксів за повістю Івана Франка “Герой поневолі”. Два томи книги видадуть у жовтні у видавництві “Леополь”. Художник і співавтор концепції – Міхай Тимошенко, адаптація тексту і співавтор концепції – Кирило Горішний.

 

“Кілька років тому взяв у руки книгу Івана Франка радянського видавництва і зрозумів, що читати це у такому форматі не хочеться. У Франції дуже популярні комікси на основі творів класиків, Віктора Гюго, наприклад. В Україні чомусь вважають, що комікси – це книжечки з малюнками для дітей про супергероїв. Події поеми дуже перегукуються із сучасними. Яскраві діалоги легко було форматувати у комікси. Художник Міхай Тимошенко дуже гарно зобразив персонажів і тогочасний Львів. Ми кожного разу консультувалися із істориками, мовознавцями, аби все виглядало правдоподібно”, – каже фотограф, видавець Кирило Горішний. Він співпрацює з міжнародною пресою та виставляє свої фотографії у галереях і музеях світу.

 

У повісті Івана Франка “Герой поневолі” йдеться дрібного чиновника Степана Калиновича, який півжиття працював канцеляристом при Львівській державній бухгалтерії. У 1848 році він несподівано потрапив у вир революції “Весна народів”, яка проходила на Галичині та у Європі. Іван Франко у своєму творі приділяє увагу боротьбі за свободи громадян, національно-культурній свідомості людини. Підкреслює героїзм та солідарність в час революції – риси людського характеру, актуальні та цінні незалежно від епохи.

 

Створення проекту “Герой поневолі” – результат глибокого документального дослідження. Вперше в Україні українська література адаптується у вигляді графічного роману, де сценарій і малюнки співіснують для передачі сюжету. Двотомна книга коміксів “Герой поневолі”, яку видадуть у жовтні коштуватиме 100 гривень.

* * * * * *

Gazeta.ua