“Путін не читав Толстого і Лермонтова”, – вчителька російської мови на мітингу в Маріуполі

*

Директор, яка викладає російську мову та літературу в 42-й школі Маріуполя, Ніна Царевська закликала всіх, що ще має якісь ілюзії щодо допомоги так званої “ДНР”, позбутись їх.Про це вона сказала під час свого виступу зі сцени на мітингу проти російського вторгнення, який вчора, 28 серпня, відбувся в Маріуполі.

 

Моя школа невелика – в ній всього 14 класів і 350 дітей, але за останні 5 днів ми прийняли 36 нових учнів – це більше, ніж цілий клас. І кожного я вислуховую, і біль кожного я пропускаю через своє серце, тому, якщо ще хтось хоче і думає, що ДНР нам поможе – покиньте ілюзії!“, – закликала вчителька.

 

Вона розповіла, що за 37 років, які вона працює педагогом в Україні, їй ніхто і ніколи не заважав, викладати російську мову.

 

Я “русская”, але не росіянка. Я народилась в Маріуполі, мої дитячі роки пройшли в Петербурзі. Я закінчила школу в Маріуполі, вчитись в університеті починала в Петербурзі, а закінчила в Донецьку. І сьогодні моє серце обливається кров’ю, що моє обласне місто лежить в руїнах. Люди, зупиніться, не робіть цього, бо у нас є лише одна країна. Мені ніхто ніколи тут не заважав працюючи в Україні 37 років викладати російську мову”, – наголосила вона.

 

Я викладала дітям Толстого, Лермонтова і я сьогодні хочу сказати – Путін  не читав цих книг , інакше він би знав, що великий російський письменник Толстой сказав: “Якщо злі люди можуть так об’єднатись, щоб робити зло, то чому нам добрим людям не зробити те ж саме?

 

Вчителька також зацитувала відомий вірш російського поета  Михайла Лермонтова: “Прощай, немытая Россия, Страна рабов, страна господ, И вы, мундиры голубые, И ты, им преданный народ!

 

Я ціле літо намагалась, чим могла, допомагати нашій українській армії. Невеликі подарунки, якісь солодощі, тому що там служать діти, мої діти і я безмежно вдячна тим людям, які стоять на наших блок-постах, що вони нас охороняють. Дай, Боже, їм здоров’я, дай, Боже, щастя їхнім матерям!“, – закінчила свій виступ Ніна Царевська.

Як повідомляв iPress.ua, вчора, 28 серпня, в Маріуполі відбувся антивоєнний мітинг проти російсього вторгнення в місто. Близько п’яти тисяч людей з українськими прапорами та синьо-жовтою символікою прийшли зібрались на головній площі міста.

Ipress.ua