10 найбагатших українських письменників за версією газети “Вєсті”

Газета “Вєсті” з’ясувала, скільки українські письменники заробили на своїх книжках (дані за вересень-2013 – серпень-2014).

 

У список найуспішніших українських письменників за книжковий рік (який у літераторів починається з осені) не потрапило кілька авторів, які регулярно займають в подібних рейтингах перші рядки. Серед них – Марія Матіос, Ліна Костенко, Мирослав Дочинець, Андрій Курков та ін. Це пов’язано з тим, що в період нашого підрахунку у них не виходило нових книг, однак менеджери книгарень кажуть, що їхні романи не тільки 2012 року, а й більш ранні, продаються досить добре. Наприклад, «300 поезій» Ліни Костенко присутні на полицях практично всіх книжкових магазинів. Або скандальний роман Матіос «Вирвані сторінки з автобіографії» і бестселер «Солодка Даруся», який вийшов накладом понад 100 тисяч примірників.

 

Заробітки письменників ми рахували за таким принципом: відсоток від суми проданих книг (за основу взяли середній показник – 8% від тиражу, якщо б він був весь проданий) плюс гонорар за книгу (за основу взяли $ 1000, враховуючи, що в рейтингу топові письменники, яким, за словами видавців, вони приблизно стільки й платять). Розмір доходів письменників, максимально можливий, вказуємо в доларах за курсом НБУ на 15.08.2014, а це $ 1 до 13,14 грн.

 

При цьому ми не рахували закордонні заробітки письменників. Не враховувалися також побічні заробітки письменників. Наприклад, Сергій Жадан є постійним автором одного з глянцевих чоловічих журналів, а Данило Яневський донедавна був телеведучим одного з українських каналів.

 

Також ми не враховували дохід від попередніх книг цих авторів, хоча грошові відрахування з їхніх продажів в сумі приносять непоганий дохід. Наприклад, в однієї з лідерів нашої десятки Лади Лузіної написано близько 10 книг, які щорічно перевидаються тиражем від 500 до 1,5 тисячі екземплярів і сумарно її дохід від них може становити порядку 10-20 тисяч гривень на рік.

*

Вєсті

 

Одні з десятки “літературних багатіїв” Брати Капранови вже прокоментували цей рейтинг у Facebook:

“Це зробило наш сьогоднішній настрій. Журналіст з калькулятором – страшніше за мавпу із гранатою. Для точності підрахунків треба було ще помножити на кількість сторінок і поділити на пі. Згадався Жванецький: “У нього є калькулятор, і держкомстату треба бути обережним. Мальчік Міша, йому ліше 11, а він такий здібний”.

Зате тепер ми маємо назву для тих, хто періодично намагається повчити нас, як треба видавати, продавати, перекладати і т.ін. Це буде зватися “журналіст з калькулятором”.

Не змовчали і видавці авторів, згаданих у топі найбагатших газетою Вєсті.

 

Олександр Красовицький, директор видавництва “Фоліо”:

“Оригинальная методика подсчета. Особенно рад за Винничука и Куркова, которые, видимо, заработали менее 1000 долл”.

 

 

Cвітлана Скляр, головний редактор видавництва “Клуб Сімейного Дозвілля”:

Коли письменницькі рейтнги беруться робити безіменні істоти з газетки “Вєсті”, хочеться заборонити рейтинги на законодавчому рівні.