Мінкульт повідомив, як будемо відзначати День Незалежності

*Міністр культури України Євген Нищук вважає, що у нинішніх українських реаліях велике святкування Дня Незалежності є недоречним.

 

За словами Євгена Нищука, Мінкультури запровадило конкурс на флеш-моби під час святкування, оскільки, на його думку, “помпезне і дороговартісне відзначення цієї дати на сьогодні не доречне”.

 

Євген Нищук також анонсував низку заходів з програми відзначення 23-ї річниці Незалежності України.

 

Так, Міністр висловив сподівання, що 23 серпня, у день урочистого підняття Державного Прапора України, громадськість влаштує флеш-моби, і “ми станемо свідками цікавої презентації поваги до наших символів”.

 

Крім того, 23 серпня о 17 год. у Палаці “Україна” відбудеться благодійний захід “Митці України – борцям за цілісність України”.

 

24 серпня розпочнеться покладанням квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському, до Хреста на честь Небесної Сотні.

 

За словами Євгена Нищука, також планується проведення у Києві військового параду, після чого відбудеться молебень за Україну у Софії Київській. Тут же можна буде ознайомитися з виставкою архівних документів “Історія українського державотворення”. Пізніше на Софіївській площі відбудеться мистецька академія “З нами Бог”.

 

Цьогоріч Президент України Петро Порошенко вручить рідним загиблих під час Революції гідності у Києві перші Ордени Героїв Небесної Сотні.

 

Крім того, планується вручення Шевченківських премій у музеї Кобзаря.

 

У Мистецькому арсеналі відбудеться виставка сучасних митців. “Там буде неформальне прийняття культурних діячів, іноземних делегацій, політикуму”, – додав міністр.

 

Ввечері планується концертна програма. “Це героїчний концерт для усвідомлення того, що у найважчі хвилини пісня може надихати і надавати сили”, – відзначив Євген Нищук.

 

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 1 серпня 2014 р. утворив Організаційний комітет і затвердив план заходів з підготовки та відзначення 23-ї річниці Незалежності України.

 

6 серпня 2014 р. Уряд на своєму засіданні схвалив проект Указу Президента України “Про Орден Небесної Сотні”. Найкращим проектом ордену визнано ескіз львів’ян Тараса Возняка та Костянтина Ковалишина.

Gazeta.ua