Російська письменниця Уліцкая приїде на Форум видавців до Львова

*

Відома російська письменниця та громадська діячка Людміла Уліцкая буде гостем цьогорічного Форуму видавців у Львові, що пройде з 10 по 14 вересня цього року.

 

“Радо вітатимемо російських письменників, які мають чітку демократичну, антитоталітарну позицію. А роман Уліцкої “Даніель Штайн, перекладач” (в українському перекладі) заслуговує зараз на особливо уважне прочитання”, – написала президент ГО “Форум видавців” Олександра Коваль на своїй сторінці у Facebook.

 

Людміла Уліцкая народилась 1943 року у Башкирії, куди було евакуйовано її родину в час війни. За деякий час Уліцкі переїхали до Москви. Після школи майбутня письменниця поступила на біологічний факультет Московського університету. Перші публікації  оповідань Уліцкої з’явились у кінці 80-х у різних літературних часописах. Перша книга письменниці вийшла у Франції 1993 року французькою,  це була збірка оповідань «Бідні родичі». Першу славу Уліцкая здобула після виходу фільмів  «Сестрички Ліберті» (1990 р.) і «Жінка для всіх»(1991), до яких написала сценарій, а також після публікації повісті «Сонічка» у часописі «Новий мир».

 

У доробку письменниці – не один десяток книг, чимало фільмів за її сценаріями. Вона отримала найпрестижніші російські та закордонні літературні нагороди – Французьку премію Медічі, Російський Букер, Премію Пенне (Італія), Премію Сімони де Бовуар (Франція), Австрійську державну премію та багато інших.

 

Її твори перекладені 25 мовами. Серед найвідоміших робіт Уліцкої – повість «Сонічка», роман «Даніель Штайн, перекладач», який став бестселером, «Казус Кукоцького», «Веселі похорони» та інші.

 

Українською мовою найвідоміший роман письменниці “Даніель Штайн, перекладач” вийшов у видавництві Фоліо, переклала його з російської Наталія Чорпіта.

 

Людміла Уліцкая не боїться проявляти свою громадянську позицію. “Зараз масово виходити проти війни – це норма. Але нас недостатньо, щоб впливати на політику… Ми бажаємо вам побудувати вільну і незалежну державу, вільну від радянської спадщини. Цього ж ми бажаємо і собі”, – сказала Людмила Уліцкая на відкритті конгресу “Росія-Україна: діалог”, який відбувся у Києві 24-25 квітня.

Твоє місто