Cергій Жадан: “Продовжуємо свою боротьбу, навіть якщо доведеться сплатити високу ціну”

*

Про це відомий український письменник Сергій Жадан заявив в інтерв’ю авторитетному німецькому виданню Der Spiegel.

 

За його словами, за останні 23 роки незалежності України не існувало жодних передумов для виникнення на Сході збройного конфлікту, ані під час подій 2004 року, ані на початку протистояння 2013, пише Culturprostir.

 

“Для мене це є свідченням того, що всі ці псевдо-республіки, проект «Новоросія» мають вплив ззовні, – наголосив письменник. – Російська зброя, російські найманці… Від початку цього нібито протистояння Росія грала визначальну роль”.

 

Сергій Жадан висловив занепокоєння державною політикою щодо цензурування російських фільмів та обмеження ввозу книжок. Хоча й визнав, що кількість українофобських настроїв в окремих літературних творах і кіно з Росії дійсно неприємно вражає.

 

“Ви хочете спитати, чи я не шкодую про свою участь в подіях на Майдані? Звичайно, ні. Зараз, ясна річ, є люди, які кажуть, що краще б залиши все як раніше. Тоді б не було стільки жертв. Смерть людини немає виправдання та нічим не компенсується. Але революційні ситуації не з’являються не звідки, завжди є причини. Українське суспільство не хоче жити, як раніше. Ми продовжуємо свою боротьбу, навіть якщо доведеться сплатити високу ціну”, − зробив висновок Сергій Жадан.

 

Нагадаємо, у липні Жадану присудили престижну німецьку премію за роман “Ворошиловград”.

Espreso.tv