Ліквідувати Міністерство культури пропонує Асамблея діячів культури

*Асамблея діячів культури України виступила з ініціативою про ліквідацію Міністерства культури. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила активістка спільноти Лариса Артюгіна.

Публікуємо текст пропозиції:

Друзі,

рівно 3 місяці тому сталася історична подія.

У будівлі Мінкульту з’явилися активісти і організували Асамблею діячів культури України. Мета – зміна системи влади в країні, а, головне, в культурі.

Пам’ятаю, як ми обговорювали, що це абсолютно реалістично зробити, якщо взятися за справу відразу. Потім ми отримали тимчасового Міністра, який публічно підписав з нами Меморандум і обіцяв його виконати.

І ось минуло 100 днів.

Я дивлюся правді в очі і констатую – ніяких реформ не проведено. Результат діяльності Євгена Нищука на посту Міністра дорівнює нулю.

Після останньої зустрічі з двома заступниками Олесею Островською і Тамарою Мазур відповідь очевидна – структуру нинішнього Мінкульту неможливо змінити! І неважливо яке прізвище у Міністра, його заступників, які напрацювання у Асамблеї, розумні ідеї, ця структура побудована таким чином, що може обслуговувати тільки саму себе.

238 осіб «працюють» нині в Мінкульті. При цьому немає навіть технічного відділу і створити його неможливо. Прес-служби – не існує. Подивіться на структуру цього монстра –

http://195.78.68.75/mincult/uk/publish/category/90987

Навіть назви відділів не мають ніякого відношення ні до реального життя , ні до культури взагалі. Це мутація, а не живий організм, що допомагає культурі існувати.

За ці 3 місяці ми багато усвідомили, обговорили, придумали і запропонували.

Але, результату – нуль.

Тому, я, особисто, вирішила – розпочати діяльність з ліквідації Міністерства культури і створення профільних Агентств культури та інформації.

Процедура ліквідації зрозуміла і законна – зараз це відбувається з Мін.доходов. Точно так само можна легітимно ліквідувати Мінкульт.

Але для цього потрібна політична воля Кабінету Міністрів і Прем’єр-Міністра особисто, а не тільки моє бажання.

Очевидно, що нинішній Міністр культури цього робити не буде. Як пояснила на останній зустрічі Тамара Мазур у Кабінета Міністрів європейський вектор – не руйнувати, а реорганізувати .

Досвід останніх трьох місяців показав, що Мінкульт неможливо реорганізувати, невже це не по-європейськи ліквідовувати не працюючу структуру? І побудувати нову, європейську?! Дайте відповідь, пліз, друзі-європейці.

Найдієвішою зброєю цивільних людей проти Путіна – це сильна Україна . Це ефективно працююча економіка і модернова культура.

У країні війна. Гинуть люди. Мені соромно бути не ефективною і не воювати. Злочинно так довго тільки говорити, переконувати і не досягати результату.

Кому віддати ключі від Мінкульту?

Лора Артюгіна

ІА ПРО