Письменниця Міла Іванцова допомагає біженцям і поширює «вірус Майдану»

*

Прийнято думати, що драматичні моменти історії – найбільш плідні для творчості. Українській письменниці Мілі Іванцовій переломні події натхнення не додають. ДеПо розпитав її про це, а ще попросив передбачити майбутнє країни.

 

«Драматичні моменти історії, пережиті особисто, а не на дивані, потрясають настільки, що сил писати своє в цей період не залишається, так як творчість – дуже енерговитратна справа. Йде процес переосмислення. Безсумнівно, це виллється потім у нові твори, але поспіх тут ні до чого», – прокоментувала письменниця.

 

Іванцова намагається підтримувати співвітчизників.

 

«В міру сил як і раніше разом з донькою допомагаємо Майдану – домашньою їжею і речами, також разом з небайдужими киянами допомагаємо біженцям. Займаюся Бібліотекою Майдану, яка знаходиться в Українському Домі – за 4 місяці ми розіслали по селах і містечках України величезну кількість коробок із книгами. На них – відповідна печатка. Книжковий «вірус Майдану» зустрічають дуже вдячно. Зараз наша команда розсилає книги в ті села, звідки родом герої «Небесної Сотні». А ще – з січня місяця розписую каски: спочатку – як обереги для бійців Майдану, тепер – як символ України і Революції», – розповіла Міла.

*

 

Давати конкретні передбачення письменниця не ризикує, але при цьому впевнена: все буде добре.

 

«Звичайно, хотілося б прокинутися вранці і побачити щасливе майбутнє, що вже настало. На жаль, нам доведеться пережити період його становлення і створення своїми руками. Але, думаю, тим більше ми будемо їм дорожити», – сказала Іванцова.

 

Останній твір Міли «Живі книги» вийшов влітку минулого року. Книга розповідає про Київ, його жителів і їхні переживання. За словами письменниці, роман – чергове зізнання в любові рідному місту. Зараз у планах Іванцової – розповідь для збірки «Україна та Європа» і роман «Намальовані люди». До слова, його сюжет був кардинально змінений під враженням від останніх подій.

Більше книг Міли Іванцової дивитися тут.

ДеПо