Українські письменники протестують проти виступу в Києві «Віртуозів Москви»

*Українські письменнники звернулися до голови Служби безпеки України В.Наливайченка, міністра закордонних справ України А.Дещиці, міністра культури України Є.Нищука з проханням не допустити виступ оркестру «Віртуози Москви» у Києві 19 червня.

 

Подаємо текст звернення:

“На сайті «Афіша-Київ» розміщено інформацію про концерт оркестру «Віртуози Москви» під проводом Владіміра Співакова в приміщенні Національної опери України. Як зазначено в рекламі, організатором концерту виступає таке собі ТОВ «Интер-классик» (тел.228-55-66), вартість квитків 250 – 3650(!) гривень. Особливої пікантності оголошенню надає примітка: концерт переноситься з 23 лютого на 19 червня.

 

У зв‘язку із зазначеним нагадаємо: 11 березня цього року керівник оркестру Владімір Співаков підтримав путінську агресію проти України, підписавши колективне звернення «Діячі культури Росії – на підтримку позиції Президента по Україні та Криму».

 

Що робить в умовах агресії свідома частина (тобто переважна більшість) населення України? Вона вже в першому турі обирає Президента, відмовляється від послуг російських автозаправок, бойкотує російські товари.

 

Що має робити в цій ситуації свідома українська влада? Укласти нарешті список підписантів згаданого ганебного звернення (всі дані є в Інтернеті) й заборонити їм раз і назавжди в‘їзд на територію України. Нині ж складається парадоксальна ситуація, коли українська (і не лише) громадськість Канади протестує проти концерту «Віртуозів Москви» у залі «Рой Томпсон» у Торонто, а до Києва цей колектив безборонно їде. Бо гастрольна політика у нас віддана на відкуп ТОВ «Интер-классик» та йому подібним.

 

А тим часом інші «віртуози Москви» окупували Крим і вже кілька місяців тероризують та вбивають українців на Сході та Півдні країни. І якщо силові структури намагаються протидіяти проникненню на українську землю бойовиків, то не менш важливим є недопущення в нашу країну ідеологічних диверсантів, які своєю злочинною аморальною позицією заохочують сьогоднішнього господаря Кремля до нових загарбань. Гастролі Владіміра Співакова були б знущанням над тими, хто загинули й продовжують гинути в ці дні внаслідок неоголошеної війни проти України. У разі відсутності негайної реакції залишаємо за собою право широко поінформувати громадськість про Вашу позицію та вжити необхідних публічних заходів для недопущення моральної наруги та приниження українців.”

 

Сергій Борщевський, Михайло Сидоржевський, Володимир Даниленко, Сергій Пантюк, Олексій Микитенко, Володимир Білінський, Віктор Женченко, Анатолій Качан, Дмитро Стельмах, Михайло Шевченко, Олександр Бакуменко, Василь Василашко.

 • Геннадій

  Пропоную не забороняти, а ігнорувати! ХАй приїзжають до Києва і побачать порожній зал як відповідь на громадянську позицію Співакова.

 • disqus_Ks4t6bS7vW

  какие виртуозы?!? в стране ВОЙНА!!! каждый день пацаны на востоке гибнут от рук “виртуозов масквы”

 • Abram Ljamberg

  Кроме Оксаны Задрочко никого из цыих “письменников” культурна людына знать не может! Графоманы-воляпюкисты…

 • ххххх

  бараны вы тупые и нацебанутые)))))))))

 • scrat

  запрещать – значит лить воду на мельницу пропаганды русского рейха. надо организовать достойную встречу. вот давеча под посольством Франции флэшмоб против продажи военных кораблей рейху замечательный был, и по смыслу и по реализации – что-то подобное организовать, что бы другим не повадно было. а запрещать – не наш метод.