Член журі “Коронації слова” обмовився про володаря гран-прі

*– Цього року гран-прі отримав сценарій про Сковороду, – обмовився на прес-конференції конкурсу “Коронація слова” сценарист і член журі Денис Замрій.

 

– Про каструлю, ложку, пательню і весь посуд, який є, – рятує ситуацію письменник Андрій Кокотюха.

 

Міжнародний літературний конкурс “Коронація слова” існує вже 15 років – за цей час завдяки йому з`явилося 250 нових письменників. До участі журі приймає рукописи романів, п`єс, кіносценаріїв, пісенної лірики, творів для дітей. Окрім постійних номінацій, будуть вручені також спеціальні премії від окремих членів журі конкурсу. Так актриса і телеведуча Яніна Соколова та режисер Ахтем Сейтаблаєв відзначать призом найкращий сценарій на кримськотатарську тему. Інший член журі у номінації “Кіносценарії” режисер Тарас Ткаченко зараз знімає стрічку “Гніздо горлиці”. Сценарій до фільму написав Василь Мельник із Чернівців, який раніше отримав премію “Коронації слова”. В основі сюжету – проблема заробітчанства українських жінок.

– Василь Мельник – дитячий письменник, але все життя мріяв бути кіносценаристом, – розповідає Тарас Ткаченко. – Він просто прийшов на майданчик, де ми знімали фільм “Іван Сила” і вручив його продюсерові Володимиру Філіпову. Фільм стосується дуже важливого явища – заробітчанства. За різними підрахунками з України виїхало близько 4 мільйонів людей на заробітки – це кожен десятий українець. Знімаючи фільм, ми спілкувалися із жінками, що працюють в Італії: це люди із розламаним життям. Вони ціною зруйнованих сімей і поламаних доль, роблять найпотужнішу інвестицію в українську економіку. Щороку заробітчани переказують на батьківщину 15-17 мільярдів євро. Коли я знімав, як моляться українки за своїх дітей у церкві в Італії, я виходив, бо ком підходив до горла.

 

Роль головної героїні виконує Римма Зюбіна. Заробітчанка Дарина повертається додому, де на неї чекає купа проблем: чоловік почав будівництво, якому не видно краю, донька хоче робити аборт, та й сама Дарина вагітна від свого італійського господаря.

 

– Василь Мельник прийшов на знімальний майданчик, щоб побачити головну героїню, – пригадує Римма Зюбіна. – Він кинувся до мене і казав: “Ви моя Дарина!” Потім зауважив, що хотів би, щоб я була блондинкою і носила трохи вищі підбори.

 

Вихід планується на початок 2015 року. Дотепер відзнято майже половина матеріалу. Сама акторка Римма Зюбіна започаткувала у конкурсі спеціальну премію для творів будь-якого жанру про співачку Квітку Цісик.

 

Письменник Андрій Кокотюха також має спеціальну номінацію: нагороду “Золотий пістоль” присуджують за кращий гостросюжетний твір.

 

– Придумав “Золотий пістоль”, бо мелодрами українці вже навчилися писати. Особисто я не розумію цього жанру – доводити жінок до сліз. Треба у творах показувати чоловіка переможця, а жінку – амазонкою, досить писати про те, як нас знищували, треба навчитися перемагати – сепаратистів, у тому числі. У гімні України співається “згинуть наші вороженьки, як роса на сонці”, – не згинуть вони, поки ми їх не переможемо. Люди, що стояли на Майдані, це були на 100% читачі книжок, але ті, хто загинули, вони мабуть у дитинстві читали про пригоди Джеймса Бонда чи Вершника без голови. Маємо нарешті зрозуміти, що Джеймс Бонд – носій демократії, він бореться за демократичні цінності. Тому я вишукую твори, де буде український герой, який перемагає.

 

Цього року церемонія нагороження переможців відбудеться 5 червня у Будинку офіцерів у Києві.

Gazeta.ua