Презентували книгу про те, хто, де, коли і навіщо вигадав “історію України”

*

26 травня у столичній книгарні “Є” телеведучий і доктор історичних наук Данило Яневський презентував свою нову книжку “Проект “Україна”. Відомі історії нашої держави”.

“Ця книга — розповідь про те, хто, де, коли і навіщо вигадав “історію України”, а також про те, що насправді відбувалося на території сучасної України від середини Х століття до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча”, – розповів Данило Яневський.

“У радянські часи історії Української РСР була найнуднішим предметом у школі та університетах. Та після 1991 року цей предмет із найнуднішого став найцікавішим. Це відбулося тому, що історія України перетворилася на історію світу. Звичайно, за виключенням історії китайської, японської та ісламської цивілізацій. Юдео-християнська історія світу — це і є історія України”, – додав Данило Яневський.

Книжка “Проект “Україна”. Відомі історії нашої держави” стала сьомою монографією Яневського із серії “Проект “Україна”. Раніше вийшли “Таємниця Михайла Грушевського”, “Спроба Павла Скоропадського”, “Крах Симона Петлюри”, “”Грушевський, Скоропадський, Петлюра”, “Жертва УПА, місія Романа Шухевича” та “30 червня 1941 року, акція Ярослава Стецька”.

“Ми мусимо зректися києвоцентризму і українопупізму. Всі вважають, що Україна — це центр Європи. А насправді ми завжди були і є частиною східної Європи”, – сказав Данило Яневський.

“Ми займаємо абсолютно унікальне місце у системі євроазійських координат, бо є нащадками культурного спадку 5 імперії та великої кількості республік, яких і підраховувати не беруся. Наша культурна спадщина є такою незбагненною і такою великою, що життя людського не вистачить, щоб опанувати бодай трьох відсотків”, – додав він.

Gazeta.ua

*

Придбати книгу.