Як діячі культури обирали президента (ФОТО)

Разом із політиками у багатогодинних чергах на виборчих дільницях вистояли й українські митці. Gazeta.ua зробив підбірку найцікавіших звітів у соцмережах, як діячі культури ходили на вибори.

Святослав Вакарчук, лідер гурту “Океан Ельзи”

“Стоїмо на дільниці в черзі. Вже 30 хв. Тільки середина. Чого тільки не витерпить український народ заради майбутнього:) Ніде так не відчуваєш єднання зі своїми співвітчизниками, як в черзі на виборчій дільниці. По-справжньому!”

Загалом музикант простояв 2 години у черзі.

Андрій Кокотюха, письменник

“Уперше в житті (мені 43,6) взяв участь у виборах Президента України. Витрачено 1 година 15 хвилин. Людина біля мене – незнайомець. Таких у нас на районі сьогодні багато.”

*

Кокотюха голосував уперше в життi

Сашко Положинський, лідер гурту “Тартак”

“Деякі спостереження та висновки.
1. В черзі на голосування було чутно багато української мови. Центр Києва, поміж іншим. Приємно.
2. Бачив у черзі багато молоді, яка візуально могла би здатися зовсім аполітичною та інертною. Також, що дуже приємно, багато молодих людей працює на дільниці. Надихає.
3. Нам усім ще вчитися і вчитися організовувати та організовуватися – на всіх рівнях.
4. Час розробляти і впроваджувати електронну систему голосування. В перспективі її можна було б використовувати й для всеукраїнських опитувань та референдумів – хоч по кожному важливому для держави та народу питанню.
5. Ті, хто відклав голосування на кінець дня, поїхавши на відпочинок за місто, повівся доволі безвідповідально, але я дуже сподіваюся, що й такі громадяни встигнуть проголосувати. Все ж таки, це краще, ніж просто забити.

Олександр Ройтбурд, художник

“Какие коварные фашысты в Украине! Маскируются гады. Вот Рабинович набрал больше чем Ярош с Тягнибоком вместе взятые, шоб никто не догадался, какой в Украине разгул национализма.”

Ларіса Венедіктова, хореограф

“Проголосовала на референдуме за независимость Украины. Фамилии и названия в бюллетенях – это конечно лажа.”

Андрій Бондар, письменник

“– Ну, як, уже проголосували?
– А я на выборы не хожу, – каже місцевий торговець овочами-фруктами Ґія, в народі – Юра.
– А це чому?
– Потому что они все там купленные.
– ???
– Один нормальный политик – Тигипко. Умный, образованный…
– Дуже добре, що ви не ходите на вибори, Юро.

Сміємось разом. Бо ми мирні люди і сьогодні особливий день. Тільки коли Юра-Ґія наступного разу щось скаже в розмові погане про Україну, я йому згадаю цей день і цей наш безтурботний сміх.”

Іван Семесюк, художник

“Бачу, мої враження аналогічні вашим. На Позняках, де маю щастя бути прописаним, але не мешкати, натовп на дільницю був величезним. Багацько людей у вишиванках, просто Обжинки якісь. Політичні Обжинки.

Ще була втішна технічна особливість – через величезні черги і задуху, “бабушкі”, ці посланці диявола в божому світі, розвертали оглоблі так і не проголосувавши. Тому, напевно, йобана Тігіпка й перетворилася сьогодні на холодний політичний труп.

А ще казали, що в нас на районі, на каналі, під зливою стояв мужик з парасолькою і весело дрочив писюна. Святковий день, однозначно.”

*

Видавець Iван Малкович з сином поетом Тарасом Малковичем

Артем Захарченко, поет

“Моя виборча дільниця
Розташована на вул. Ярополка Окаянного
У школі ім. Юрася Хмельницького,
В актовій залі з шторами драними.

Член комісії пан Енгельгардт
Усміхається і дає мені бюлетень.
Одразу хочеться повернути його назад:
Там лиш два кандидати: Іскра та Кочубей.

Кабінки з фіранками для голосування –
Ніби кабінки для фізпроцедур
У задрипаній совковій лікарні.
Виходжу до урни, тримаючись за дупу,
Під натхненне напутнє слово
Віктора Андрійовича Ющенка.”

Святослав Пащук, художник

“За правого Кшатрія!” – підписав митець фото бюлетеню, де поставив хрестик навпроти прізвища Дмитро Ярош.

Оксана Забужко, письменниця

“Українці найкращі! Сьогодні в усій Європі (за результатами всіх виборів) українці – найкращі! 4 години в черзі на дільницю (родичка, Київ, Солом’янський район) – це практично також Майдан… неявний.

Ну, що… з п’ятим президентом нас усіх! (Для віровизнавців путінської “секти політтехнологій”: передивіться моє інтерв’ю Громадському від 3 лютого – і зрозумієте, чому виграли Порошенко і Кличко… все насправді дуже просто – проголосували за тих, хто СПРАВДІ, чесно – не хотів кровопролиття. От і весь вам “біном Ньютона”…

А цього за гроші не купиш. Не здуриш, і не удаси. Головне тепер – щоб самі переможці не забули, ЧОМУ за них проголосували).”

Максим Прасолов, видавець

“На 20 участках в Киеве наблюдатели по закрытию зафиксировали рекордную явку избирателей от 80 до 90%. Некоторые участки, как наш 220-й еще работают до последнего гостя.”

Ірина Вікирчак, поетеса

“Проголосувала у Варшаві, новий досвід – робити то поза Україною. Було гарно, добре зорганізовано, під українську музику, з уважними волонтерами на кожному кроці… Дай Боже нам усім непомильної інтуїції.”

*

Поетеса Iрина Вiкирчак голосувала у Варшавi

Каша Сальцова, лідерка гурту “Крихітка”

“На моїй дільниці черги на півтори години,тому збираюсь, як на пікнік (або як американці під магазином apple у перший день продажу айфону)”

Юрій Винничук, письменник

“Нє, та я радий. Але в чоколяді ми точно не будемо. Скорше в рослинному жирі, глюкозному сиропі, ароматизаторах, замінниках і фарбниках, з яких рошенівські цукерки і складаються. Задля справедливості, то усі українські цукерки – чиста хімія. Не знаю, як хто, а я їх не вживаю.

Тепер треба добитися, аби президент, який досі нам втюхував увесь той хімсмак, тобто ненатуральний продукт, сам став натуральним, не брехливим, без ароматизаторів і замінників.

Тому першим рішенням, яке він стимулює у парламенті після звільнення чи ампутації Донбасу, має бути: заборона вживати в кондитерських виробах канцерогенні рослинні жири і глукозний сироп.”

*

Ольга Сумська з чоловiком

*

Співачка Джамала після голосування

*

Спiвачка Софiя Ротару

Gazeta.ua