На вокзалі Сімферополя зносять україномовні вивіски

У Криму знімають прилюдні написи українською мовою, хоч вона визнана на півострові однією з трьох державних.

Фотографію знесення напису “Вихід до поїздів” на Сімферопольському залізничному вокзалі розмістив користувач соцмережі, який назвався Fajk Fajk. У своєму статусі він також зазначив: “страница фейк”, – повідомляє Gazeta.ua.”А чого вже раптом у Сімферополі почали ламати вивіски українською мовою? Ось наочне фото, де знімають українську вивіску (раніше, пам’ятаємо, там висіли з одного боку російською мовою, з іншого українською). При цьому в тексті нової конституції ясно прописано, що українська – одна з 3 державних мов. А якщо її зробили державною мовою, то якого тоді знищуються вивіски українською? Виходить, що росіяни скаржаться, що українці гноблять у себе російську мову, російську культуру, ламають пам’ятники, а самі – замість того щоб показати хороший приклад дотримання прав мовних меншин і дружби народів – почали займатися тим самим, чим бандерівці в Україні”, – написав російською Fajk Fajk.

У відповідь на його зауваження посипались обурливі коментарі на зразок “щось не подобається – за Перекоп”.”То який сенс було прописувати в конституції, що Крим – багатонаціональна республіка і має 3 держмови. Написали б у конституції, що Крим для росіян, а кому це не подобається – за Перекоп. Тоді було б хоч по-чесному, без лицемірства”, – вирішив не здаватись невідомий Fajk. На його сторінці немає жодного фото чи ілюстрації.Ще раз у гілці Fajk дописує, коли там заявляють, що основна мова спілкування – російська, друга за чисельністю – крмськотатарська, а українську вписали суто формально: “Яка різниця, яка основна, тим більше, що в Криму близько 200 тис жителів вважають своєю рідною українську мову, але говорять російською, щоб не виділятися. Який сенс було робити українську державною, але при цьому ламати написані нею вивіски?”, – написав прибічник мовного рівноправ’я.Розмова відбулася на спільноті “Мы из Симферополя”, а саме – під картинкою з намальованим діалогом:- Здравствуйте, я из России.
– А чего вы сразу угрожаете?

Серед іншого на сімферопольській спільноті можна побачити й такий малюнок.Мережа “МакДональдз” призупинила свою діяльність у Криму, де діяло три її ресторани.Щодо дописувача Fajk Fajk. Свого місця проживання він у мережі не зазначив, але серед груп, на які він підписаний, дві білоруські й одна – з російського міста Норильськ.Gazeta.ua

  • Пенсионер

    Від зміни вивіски, суть не міняється. Крим був, є і буде Україною!

  • Олексій

    Ото піднялося “свідоме” виття!!!Та ви спочатку хоча б на фото подивіться: літера “І” в першому та останньому словах, “О” в другому слові ІНШОГО КОЛЬОРУ, а це означає єдине – ВИВІСКУ р е с т а в р у ю т ь!!!! Ну думайте хоча б трішки, а вже потім “бризкайте слюною”!!!