Заблокована міліцією редакція газети «Вести» погрожує невизнанням виборів президента

*Приміщення редакції газети «Вести», яку кожен день роздають у метро абсолютно безкоштовно, заблоковано разом зі співробітниками – за повідомленням, розісланого для преси холдингом «Мультимедіа інвест груп», до редакції увійшли співробітники податкової поліції:

 

«Холдинг «Мультимедіа інвест груп» в останні дні зіткнувся з безпрецедентним тиском з боку державних органів, який ставить під загрозу роботу наших медіа – всеукраїнської газети «Вести», сайту Весті.ua, журналу«Весті.Репортер», телеканалу UBR і радіо «Вести». У вівторок були заблоковані рахунки однієї з компаній холдингу, а в четвер вранці в редакції газети «Вести» почалися маски-шоу.

 
Без пред’явлення документів, група озброєних людей увірвалася в будівлю і заблокувала її разом з усіма розташованими там співробітниками. За знаками відмінності можна припустити, що мова йде про податкову міліцію МВС.

 

Ми розцінюємо такі дії як політичний тиск на наші ЗМІ, які об’єктивно висвітлюють події в країні і, в тому числі, дають критичні матеріали про діяльність чинної влади. Очевидно, що подібні дії, коли за кілька днів до голосування блокується діяльність найбільшої української газети, ставлять під питання демократичність процесу майбутніх виборів президента. Також хочемо відзначити, що паралельно проти холдингу розгортається інформаційна кампанія, покликана дискредитувати наші ЗМІ. Нам намагаються приписати якусь «антидержавну діяльність».

 
Заявляємо, що ці звинувачення не мають нічого спільного з реальною інформаційною політикою наших ЗМІ. Припускаємо, що якраз замовники подібної кампанії переслідують антидержавні цілі. А саме – спровокувати держструктури на атаку проти нашого холдингу, щоб отримати зручний привід звинуватити українську владу в репресіях проти ЗМІ і дають додаткові аргументи у визнанні майбутніх виборів такими, що не відповідають демократичним процедурам.

 
Закликаємо уряд, адміністрацію президента, правоохоронні органи не грати на руку антиукраїнським провокаторам і припинити тиск на наші ЗМІ. Звертаємося за підтримкою до колег-журналістів. Незалежно від політичних переконань кожного з нас, ми всі повинні розуміти, що не можна створювати прецедент, коли державний апарат знищує ЗМІ. Завтра на нашому місці може опинитися будь-яке інше видання, телеканал, сайт або радіостанція», – йдеться у зверненні.

 
Ми з Мусею дуже співчуваємо співробітникам холдингу і бажаємо їм скоріше відновити роботу. Ми всі, я думаю, хотіли б потім, після розслідування податкової поліції, послухати майстер-клас Ігоря Гужви, який розкриє секрети успішного бізнесу – як в кризу, коли повсюди закриваються друковані видання, видавати повнокольорову газету величезним тиражем, роздавати її безкоштовно і при цьому не прогоріти.

Дуся