Василь Шкляр завершив роман про українську Жанну Д’арк

*Письменник Василь Шкляр завершив новий роман і розповів, коли в Україні з’явиться новий “Чорний Ворон” – такий, про якого він писав.

 

“Я поставив крапку у романі. Він лежить ще у комп’ютері, ще теплий”, – повідомив Василь Шкляр у ефірі Еспресо.TV.

 

Василь Шкляр розповів, що над романом “Маруся” він працював 5 років, найбільше часу пішло на пошуки історичних відомостей про головну героїню.

 

“Мені вдалося за 5 років, багато часу на пошуки витратив, адже про “Марусю” мало відомостей є. Олександра “Маруся” Соколовська увійшла в історію як українська Жанна Д’арк”, – сказав він.

 

Також, письменник поділився враженнями, як його книга “Чорний ворон” (яка отримала Шевченківську премію від якої Шкляр відмовився), підтримувала революційний дух на Майдані.

 

“Мені було трохи моторошно, тому що книга виявилася передчуттям, але з іншого боку вона вчасно побачила світ і мені було приємно коли я бачив людей на Майдані з “Чорним вороном”. Була в Українському домі бібліотека, де читали “Чорного ворона”. Я ходив ночами на Майдан і підходили молоді хлопці і казали: “Пане Василю, йдіть додому, Ви все вже зробили, а ми тут за Вас постоїмо”, – розповів Шкляр.

 

І висловив упевненність, що на Майдані народилось покоління українців, які довершать українську революцію.

 

“Мене запитували, коли з’явиться серед сучасників “Чорний Ворон”. Я відповідав, що тяжко, бо на генному рівні нас винищували, але сподівався, що з новим поколінням такі люди з’являться і вони з’являються. Це покоління (твердо кажу!) народилося і воно довершить українську революцію!”, – підкреслив Шкляр.

Про головне

 • Віктор Борківський

  Пане Василю, чому ви усі героїчних жінок в
  Україні прирівнюєте до француженки Жанни Д’арк? В Україні ж є власна могутня
  жіноча постать – Велика княгиня Київська Ольга – рівноапостольна православна
  свята.

  У православ’ї усього шість жінок є
  рівноапостольними: перша – Марія Магдалена, а шоста – княгиня Ольга. Вона була канонізована православною церквою під іменем св. Єлени (таким було
  її хресне ім’я), а в католицизмі вона також йменується святою, бо у них такої категорії
  як рівноапостольні нема.

  Могутність її постаті високо оцінив
  знаменитий митець Іван Кавалерідзе, який прямо закохався у неї. Він творить
  Ольгу – правительку Київської Русі. Творить її образ не покірної жінки, як
  вимагають від нього, забравши з рук Княгині меча, а творить образ величавої
  жінки. За це своєвілля йому навіть перепустку на відкриття пам’ятника не дали.

  «4 сентября 1911 года на Михайловской пл. был открыт памятник первой женщине державы: бетонный монумент давнерусской княгине Ольге. Этот памятник дань признательности единственной в истории нашего народа женщине-главе государства, отстоявшей суверенитет своей нации в отношениях с Византией, подготовив условия для принятия народом христианства. При открытии памятника была критика со стороны духовенства относительно грудастости княгини. Также первоначально княгиня держала в руке меч, но чтобы снизить агрессивность, меч убрали, однако Кавалеридзе добавил деталь – Ольга властно сжимает складку одежды».