У Канни українці повезли рекордну кількість фільмів, серед яких “Майдан”

*З 14 по 23 травня на Кіноринку 67-го Каннського міжнародного кінофестивалю працюватиме Український національний павільйон, на якому сучасне українське кіно буде представлено готовими проектами, а також роботами, що перебувають на різних стадіях виробництва. Також цього року Україна вперше представлена ​​в офіційній програмі Каннського кінофестивалю. Новий повнометражний документальний фільм Сергія Лозниці Майдан покажуть в офіційній програмі як спеціальну подію. Стрічка була знята нещодавно під час багатомісячних протестів у Києві. За словами режисера, для зйомок Євромайдану він перервав роботу над іншим проектом, присвяченому трагедії Бабиного Яру, зйомки якого повинні початися влітку 2014 року. Майдан був знятий без фінансування, тільки однією камерою із залученням звукорежисера. 

 


Повнометражний ігровий дебют Мирослава Слабошпицького Плем’я візьме участь у конкурсі Тижня критики – найстарішої паралельної програми МКФ в Каннах, в якій беруть участь перші і другі фільми молодих режисерів.


Крім того, стрічка буде боротися за Золоту камеру – нагороду за найкращий дебют всіх офіційних програм, який визначає окреме журі. 

Стрічка Плем’я – фільм-експеримент, “німе кіно XXI століття”, в якому грають глухонімі непрофесійні актори. Автор відмовляється від звуку, всі персонажі користуються мовою жестів, яка не перекладається озвученням чи субтитрами. 

Плем’я – драматична історія першого кохання глухонімого Сергія, який переходить у 11-й клас інтернату для дітей. Сюжет побудований на стосунках героя з однокласниками і дівчиною Анею. 


В офіційній програмі Cannes Classics (Каннська класика) буде показана відреставрована стрічка Сергій Параджанова Колір граната. У секції Short Film Corner візьмуть участь три українські короткометражки: Прості речі Олександра Ратія, Інь, і що з цим робити Мирослави Хорошун, Абонент Оксани і Марини Артеменко, і два фільми, зроблені в копродукції: Кохання змінює (Love Changes) Джейн Капрісс (США/Україна), Балажер. Коригування дійсності (Balazher. Korrekturen der Wirklichkeit) Лесі Кордонець (Швейцарія/Україна). 


Крім фільму Майдан Сергія Лозниці, в рамках роботи павільйону МКФ Молодість представить фільми Вавилон’13 творчого об’єднання Вавилон’13, Чорна книга Майдану. Студентський альманах творчого об’єднання студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого (художній керівник Юрій Терещенко) та добірку документальної хроніки Громадського телебачення, присвячену Майдану.

 

Gazeta.ua